Hasar Tespitlerine İtirazlar Ne Zaman Sona Erecek

27 Aralık tarihinde Elazığ’da meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki Depremin Hasar Tespit sonuçlarına 30 gün içerisinde itiraz edilebilecek. İtirazlar, 1 mayıs tarihinde sona erecek.

Hasar Tespitlerine İtirazlar Ne Zaman Sona Erecek

27 Aralık tarihinde Elazığ’da meydana gelen 5,3 büyüklüğünde deprem afeti nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca 11.03.2021 tarihli olurları ile Elazığ Merkez köy, belde ve mahalleler, Baskil, Sivrice, Maden, Palu, Karakoçan ve Kovancılar ilçeleri için Genel Hayata Etkililik Oluru alındı.

Bu olura istinaden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik elamanlarınca kesin hasar tespit çalışmaları yapılarak tamamlandı.

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Kesin Hasar tespit askı listeleri 01.04.2021 tarihi itibariyle Elazığ Valiliği ve Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne gönderilmiştir. Bu sonuçlar 02.04.2021 tarihinden itibaren köy/mahalle muhtarlıklarında, Elazığ Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün web sitelerinde ve https://hasartespit.csb.gov.tr/#!/ adresinde yayınlanmıştır.

Bu sonuçlara askı tarihinden itibaren (02.04.2021) 30 (otuz) gün içerisinde vatandaşlar tarafından itiraz edilebilecektir” denildi.

HANGİ DURUMLARDA İTİRAZ EDİLECEK?

Hak sahipleri itirazlarını; mevcut hasar durumuna, yayınlanacak listelerde vatandaşa ait yapının görünmemesi durumuna ve adres düzeltmeleri için başvuru yapılabilecekler

İtiraz başvuruları yasal askı süresi içerisinde e-devlet üzerinden veya Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bizzat başvuru şeklinde yapılacak.

 

SONUÇLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
TC Kimlik no
TC Kimlik no - 1 hafta Önce

Adres ile girince yeni hasar tespite göre apartman ağır hasarlı gözüküyor. Ancak TC no ile veya e-devlet ile sorgulama yapınca yenisi gözükmüyor eski hasar tespite göre orta hasarlı çıkıyor. Bu durum normal mi? yoksa tekrar itiraz mı etmem gerekiyor?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

teessüf ederim
teessüf ederim - 1 hafta Önce

İsteyenler itirazlarını yapmalı. Önceki depremde az hasardan ağır hasara dönen evler vardı. Tam terside vardı.

SIRADAKİ HABER

banner7