Hava Ne Zaman Isınacak?

Türkiye genelinde hava sıcaklığı 4 ila 6 derece artacak, mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Doğu Anadolu bölgesinde kısa süreli sağanak bekleniyor. Elazığ’da ise 15 ve 16 mayıs tarihlerinde yağış bekleniyor.

Hava Ne Zaman Isınacak?

Serin ve yağışlı hava, yurdun büyük bölümünü terk edecek, hava sıcaklığı artacak.

Ancak hafta sonuna kadar doğu bölgelerde yine yağış bekleniyor.

Elazığ’da 5 günlük hava tahmini raporuna baktığımızda ise 15 Mayıs Pazar ve 16 Mayıs Pazartesi günü yağış bekleniyor.

YURDUN DOĞU KESİMLERİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yurdun doğusunda sağanak ve gök gürültülü sağanak beklediklerini belirten Hava Tahmin Uzmanı İlker Koç, “Perşembe gününe baktığımızda yurdun doğu kesimlerinde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklentimiz var. Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu bölgesinin tamamı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Diyarbakır, Siirt, Batman çevreleri ile Niğde, Kayseri çevrelerinde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekliyoruz” dedi.

Cuma günü de Van ve Hakkari çevrelerinde kısa süreli sağanak görülecek.

Yurdun büyük bölümünde ise az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Hava sıcaklığı 4 ila 6 derece artacak, mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Hava Tahmin Uzmanı Koç, 3 büyükşehirdeki hava tahminiyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

"İstanbul'da önümüzdeki günlerde hafta sonuna kadar yağış beklemiyoruz. Az bulutlu ve açık bir hava hakim. İzmir'de ise önümüzdeki üç günlük periyotta yağış yok. Pazar günü ise İzmir'de sağanak bekliyoruz. Pazar günü Ankara'da kısa süreli sağanak beklentimiz söz konusu."

Hava sıcaklığı İstanbul'da 26, Ankara'da 27, İzmir'de ise 29 dereceye kadar yükselecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner109

banner117