Havalimanı’nda İftar Programı Düzenlendi

Kuruluşunun 85. Yıl dönümü nedeniyle Elazığ Havalimanı’nda iftar programı düzenlendi.

Havalimanı’nda İftar Programı Düzenlendi

85. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Elazığ Havalimanı’nda iftar programı düzenlendi.

Düzenlenen programa Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Havalimanı Müdürü Zeynel Abidin Görür ve Havalimanı personelleri katıldı.

“BAŞARIYLA SÜRDÜREREK ÇAĞDAŞ UYGULAMALAR GELİŞTİRMEKTEDİR”

Havalimanı Müdürü Zeynel Abidin Görür, “Bu yıl 85. Kuruluş yıl dönümünün kutladığımız ve 1933 yılından bu yana faaliyet gösteren ve Türk Sivil Havacılık sektörünün alt yapısını oluşturan devlet hava meydanları işletmesi 1984 yılından bu yana faaliyetleri kamu iktisadi teşebbüsü olarak devam ettirtmektedir. Kuruluşumuz Türkiye Havalimanlarının işletilmesi, yönetimi ve hava seyrü sefer hizmetlerinin verilmesi, ana görevlerini başarıyla sürdürerek çağdaş uygulamalar geliştirmektedir. Bu çerçevede 8 Ekim 1941 tarihinde hizmete giren havalimanımızın pisti ihtiyacı karşılamadığından yapılan uluslararası standartlardaki yeni pistin 15 Mart 2009 tarihinde hizmete girmesine müteakip şu anda konuşlanmış olduğumuz havalimanımız 29 Ekim 2012 tarihinde yeni terminal binasını hizmete verilerek havacılığa ve halkımıza hizmet sunmanın gururunu yaşıyoruz. Havalimanımız gelinen noktada 2017 yılı içerisinde 1 milyon 27 bin 30 yolcu ve 7136 uçak trafiği ile bölgemizin önemli uçuş noktalarından birisidir. İnşaatına yeni başlanan havalimanımız ikinci pist ve apron genişletme çalışmaları ile bu sayıların çok daha yukarılara çıkacağını ümit etmekteyiz. Havalimanımız haftalık 17 Atatürk Havalimanı, 16 Ankara Esenboğa Havalimanı, 21 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, 6 İzmir Adnan Menderes ve 2 Antalya Havalimanına olmak üzere 62 yurt içi ve 2 yurt dışı uçuş ile toplamda 64 uçuş gerçekleştirmekte olup ticari trafik ile birlikte insansız hava araçlarına da hizmet vermektedir” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ ŞANSLI İLLERDEN BİR TANESİ”

Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez ise, “Elazığ bu konuda şanslı illerden bir tanesi. 1941 yılında Havaalanı açılarak havacılık sektörüne hızlı adım atmış. Ama bunlardan yana, bunlarında ötesinde ülkemizdeki neredeyse artık bütün illerimizde bulunan havalimanlarını devlet hava meydanları eliyle yürütüyor hizmetlerini devletimiz. Bu manada burada da havalimanında da bir çok kurumumuz tarafından vatandaşa güzel bir şekilde hizmet ediliyor. Bu sizlerin sayesinde oluyor. Gerçekten ben burada sizlerle birlikte çalışmaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Programın ardından kuruluşunun 85. Yıl dönümü pastası kesildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7