Hayırsever İş Adamının Yaptırdığı Okul Törenle Açıldı  

Palu ilçesinde hayırsever bir iş adamını tarafından yaptırılan ilkokul düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Hayırsever İş Adamının Yaptırdığı Okul Törenle Açıldı  

Palu’da hayırsever bir iş adamını tarafından yaptırılan ilkokul hizmete açıldı.

 Palu’da hayırsever iş adamı Mehmet Vehbi Bilgin, ilçeye 18 derslikten oluşan ilkokul yaptırdı.

Yaklaşık 2,5 milyon liraya mal olan okul,  bugün düzenlenen törenle açıldı. 

Törene Vali Vekili Mehmet Fevzi Dönmez, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ,  Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ Eski Valileri Lütfullah Bilgin, Cahit Kıraç ve Enis Yeter, İlçe Kaymakamı Mustafa Demir, 21. Dönem MHP Elazığ Milletvekili Mustafa Gül, İlçe ve Belde Belediye Başkanları,  İşadamları, kurum müdürleri, STK temsilcileri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

DÖNMEZ: BÖYLE GÜZEL BİR OKULUN YAPILMIŞ OLMASI İLÇEMİZ ADINA MUTLULUK VERİCİ

  Elazığ’da tam gün eğitime geçilmesi anlamında pek çok çalışma yapıldığını belirten Vali Vekili Mehmet Fevzi Dönmez,  “ Bu kapsamda pek çok okulumuz faaliyete geçirildi. Bu kapsamda yine hayırseverler tarafından yapılan okullar oldu. Palu’da Mehmet Bilgin’in destekleri ile böyle güzel bir okulun yapılmış olması ilçemiz adına mutluluk verici. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Bir insanın doğduğu topraklara hizmet etmesi kadar güzel bir şey yok. Mehmet Bilgin’de doğduğu toprakların çocuklarının güzel ortamlarda eğitim görmeleri ve onun gibi iş adamlar yetişsin diye böyle güzel bir okulun yapılmasına vesile oldu.” dedi.

DEMİRBAĞ: PALU’YA ÇOK DAHA GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

 Hizmetlerinden dolayı iş adamına teşekkür eden AK Parti Elazığ Zülfü Demirbağ ise, “Gerçekten Palu’nun yetiştirdiği çok saygı değer iş adamı. Belediye buraya güzel bir hizmet yaptı. Kısa süre içerisinde çok güzel hizmetlere imza attılar. Merkezi hükümeti ile yerel yönetim ve iş adamlarımızla el ele vererek Palu’ya çok daha güzel hizmetler yapacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

GÜRTÜRK: BU GÜZEL OKULUN AÇILIŞINI YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise, “ İlköğretim haftasını kutladığımız bu hafta da Palu İlçemizde Hayırsever iş adamımız Sayın Mehmet Vehbi Bilgin Beyefendi tarafından yaptırılan ve çocuklarımızın hizmetine sunulan bu güzel okulun açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz. Değerli misafirler eğitim bir gönül işidir. Gönlümüzü çocuklarımıza vermeden eğitimde başarılı olamayız. Siz çocuklarımıza bir adım attığımız zaman onlar size koşarak gelir. Ve emeğinizin karşılığını size sunarlar. Bizler eğitimci olarak bize teslim edilen minik fidanların toprağa kök salarak yarının ulu çınarlarına dönüştürmekle mükellefiz” şeklinde konuştu.

BİLGİN: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ UYGUN GÖRDÜĞÜ İLKOKUL PROJESİNE GÖRE YAPILMIŞTIR

 Okulun hayırlı olmasını dileyen İş adamı Mehmet Vehbi Bilgin'de  “Okulumuz 18 derslikten oluşuyor ve Milli Eğitim Bakanlığının uygun gördüğü ilkokul projesine göre yapılmıştır. Okulumuzda eğitimin ilk basamağı olan ana okulu ve 4 yıllık ilkokul eğitimi yapılacaktır. Ben bu 5 yıllık eğitim döneminde çocuklarımızın kişiliklerinin oluşması ve bilgi dağarcıklarının dolması ile sonraki eğitim döneminde çok faydasını göreceklerini düşünüyorum. Bu dönemde öğretmenlerimizin çocuklarımıza çalışma alışkanlıkları edindirerek dersleri sevdireceklerini umuyorum” diye kaydetti.

 Konuşmaların ardından, kurdele kesimiyle okulun resmi açılışı yapıldı. Açılış sonrası protokol üyeleri sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'da öğrencilerle aynı sırayı paylaşıp hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Mehmet Vehbi Bilgin ilkokulu Müdürü Erdoğan Altın’da İşadamı Mehmet Vehbi Bilgin’e ve Palu Kaymakamı Mustafa Demir’e ve açılış törenlerinde kendilerini yalnız bırakmayan il içi ve il dışından gelen misafirlere teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 16:27
banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7