Hayırsever İşadamı Sürücü Hayatını Kaybetti

Hayatını Maden ve Madenli öğrencilere adayan İsmail Sürücü hayatını kaybetti. Merhum İsmail Sürücü, Maden’de eğitim alanında yaptığı yatırımlar ve öğrencilere verdiği burslarla biliniyordu.

Hayırsever İşadamı Sürücü Hayatını Kaybetti

İsmail Sürücü…

Maden’de doğmuş, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi bölümünden mezun olmuştu.

Kurduğu tekstil firmasında kendi tasarımı ile markasını oluşturup Rusya ağırlıklı birçok ülkeye ihracat yapardı.

Doğduğu Maden’i hiç unutmadı. Ve hayatı boyunca Maden’e çok ciddi eğitim yatırımları yaptı.

MADEN’E SPOR SALONU YAPTIRMIŞTI
Çocukluğunda yaşadığı Maden ilçesinde düz alan olmadığından damlarda top oynamaktan çektiği çileye inat, Maden YİBO’ya çocuklar çocukluğunu yaşasın diye spor solunu yaptırdı.
Maden Atatürk İlkokulunu kendi mimarına yaptırdığı proje ile yöneticiliğini yaptığı Madenliler Derneği aracılığıyla topladığı parayı başlangıç ödeneği yaparak, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüne eski binayı yıktırıp yeniden yaptırdı.

ÖĞRENCİLERİ DERSHANEYE GÖNDERMİŞTİ
2003-2011 yılları arasında Maden’in köy okullarında okuyan öğrencileri hafta sonu şehir merkezi dershanelere gönderip sınavlara hazırlardı.

KIRTASİYE MALZEMELERİNİ KÖY KÖY DOLAŞIP DAĞITIRDI

Her yıl İstanbul’da topladığı okul araç-gereci ve sınavlara hazırlık materyalini Maden’in köy okullarına Musa Salman ve rahmetli Kamil Kırbaç ile birlikte köy köy dolaşıp dağıtırdı.
Her yıl onlarca Madenli üniversite öğrencisine burslar verirdi.

İSMAİL SÜRÜCÜ HAYATINI KAYBETTİ

Eğitim alanında yaptığı ciddi yatırımlarla bilinen hayırsever işadamı İsmail Sürücü hayatını kaybetti.

Merhum İsmail Sürücü için İstanbul Kozyatağı Modern Mehmet Çavuş Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Merhum Sürücü kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığına defnedildi.

BÜYÜKBAŞ, BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Elazığ Eski Milli Eğitim Müdürü, Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Nihat Büyükbaş da merhum İsmail Sürücü ile ilgili bir mesaj yayımladı. Merhum Sürücü’nün Maden’e yaptıklarını anlatan Büyükbaş, “Mekanın cennet olsun gönül dostu, eğitim hayırseveri İsmail Sürücü. İsmin Maden Asım Sürücü YİBO’da, Maden Atatürk İlkokulunda, burs verdiğin, sınavlara hazırladığın, Madenli çocukların yüreğinde ebediyen yaşayacaktır, onların duaları ebedi istirahatgahında hep seninle olacak. Ailesine, yakınlarına sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Medya grubumuz olarak hayırsever işadamı merhum İsmail Sürücü’ye Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7