Hayırseverlerin Desteğine İhtiyacımız Var

Mimari Projesiyle Elazığ’da bir ilk olan Hamidiye Cami Külliyesi Yapımının devam edebilmesi için Hamidiye Camisi Külliyesi Dernek Başkanı Cahit Demirbağ, Hayırseverlere Seslendi.

Hayırseverlerin Desteğine İhtiyacımız Var

Mimari projesiyle Elazığ’da bir ilk olan Hamidiye Camii Külliyesi mahallenin birçok sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak olması bakımından Elazığ'da bir ilk ve örnek olma özelliği taşıyor.

DEMİRBAĞ: HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Hamidiye Camii Külliyesi Dernek Başkanı Cahit Demirbağ, “Hamidiye cami 6 sene önce arsa tahsisi ile ilgili hayaller kurulmuş. Arkadaşlar ön hazırlığını yapmışlar. Bizde bir buçuk senedir inşaatına başladık gerçekten umduğumuzdan hızlı bir seviye yakaladık. Burada Elazığ Müftümüzün çok katkısı var, desteklerini alıyoruz. Kadir Şinas Elazığ halkı sahip çıktı. Mahallemiz çok sahip çıktı bu esere il dışından da gelen yardımlarla bu seviyeyi yakaladık” dedi.

Demirbağ, il de ilk olan Hamidiye Camii Külliyesi hakkında bilgi verdi.

Yapılan minare, kuran kursu ve taziye evi gibi yerlerin isim hakkını almak isteyen vatandaşlara seslenen Demirbağ “Hamidiye camii külliyesi iki bin kişiye hitap edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 17:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Scarface
Scarface - 10 ay Önce

Bir camiyi bile dolduramayan müslümanlar için heryere cami yapın , ülkede nerdeyse 1 cami başına 3 camii düşüyor :)

Bekir
Bekir - 10 ay Önce

5 kişi biraraya gelip dernek kurup Her 100 metreye bir cami kuruyorlar.

okan
okan - 10 ay Önce

"Anlaşılan dinibütün gardaşlar cami ile donatmışlar Münih'i" - Banker Bilo. ortada diyanet diye bir kurum kalmadığı için cami yapmaya düzenleme getiremiyor.üç kişi bi araya gelip cami yapıyor. üç kişinin bi araya gelerek okul yaptığını görmedim.israftan başka bir şey değil.

Cüneyt
Cüneyt - 10 ay Önce

Camiler kurslar,cuma mesajları çoğalıyor ama İslama uygun yaşayan ülkeler sıralamasında Türkiye her geçen gün geriliyor.

Cüneyt
Cüneyt - 10 ay Önce

İslamilik Endeksinin 2018 yılı geçtiğimiz günlerde açıklandı. 153 ülkenin yer aldığı listenin ilk sırasında, 15 Martta iki camiye düzenlenen saldırılarda 51 kişinin hayatını kaybettiği Yeni Zelanda var. Yeni Zelandayı İsveç, Hollanda, İzlanda, İsviçre ve İrlanda izliyor. Danimarka 7, Kanada, 8, Avustralya 9, Norveç de 10. sırada yer alıyor. İlk 20de Kuzey Avrupa ülkelerinin haricinde Malta ve Japonya da bulunuyor.
2018 İslamilik Endeksinde en üst sırada yer bulabilen Müslüman ülke Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve listede 45. sırada. BAEnin ardından Arnavutluk 46, Malezya 47, Katar da 48. sırada yer bulan ve ilk 50 içinde olan diğer Müslüman ülkeler.
60. sırada bulunan Bosna Hersekin ardından listede yer alan diğer Müslüman ülkeler sırasıyla Umman, Endonezya, Kuveyt, Bahreyn ve Ürdün.Türkiye 95. sırada bulunuyor.

Murat
Murat @Cüneyt - 10 ay Önce

Cüneyt Bey, bahsettiğiniz "İslamilik Endeksi" sıralamasını ben de gördüm. Türkiye, artık birçok konuda malesef en son sıralarda yer alıyor. Belki daha çok cami yaparsak üst sıralara çıkabiliriz(!)

Fethi kartal
Fethi kartal - 4 ay Önce

Bu camiye ben para doplarim

SIRADAKİ HABER

banner7