Hayvansever Kuaför Can Dostları İçin Her Gün Yollarda

Elazığ'da kuaförlük yapan 38 yaşındaki Volkan Erdoğan, kendi imkanları ve hayırseverlerin desteğiyle yaklaşık 20 yıldır kentin belirli noktalarındaki sokak hayvanlarını besliyor.

Hayvansever Kuaför Can Dostları İçin Her Gün Yollarda

Elazığ'da kuaförlük yapan 38 yaşındaki Volkan Erdoğan, kendi imkanları ve hayırseverlerin desteğiyle yaklaşık 20 yıldır kentin belirli noktalarındaki sokak hayvanlarını besliyor.

Çocuk yaşta sahiplendiği köpeğini bir aracın çarpması sonucu kaybeden Volkan Erdoğan, yüreğindeki hayvan sevgisiyle, "can dostlarım" dediği sokak hayvanlarının bakımına yöneldi.

Kuaförlük yapan Volkan Erdoğan, yıllardır her gün sabah ve akşam günde 2 saatini sokak hayvanlarının bakımına ayırıyor.

Bunun için kentin farklı noktalarına otomobiliyle giden Volkan Erdoğan, araçla ilerlemesine imkan olmayan arazide ise yürüyerek hayvanlara yiyecek ve su götürüyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde de sokak hayvanlarını yalnız bırakmayan Volkan Erdoğan, Valilik bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alarak, köpeklerin beslenmesine desteğini sürdürüyor.

ERDOĞAN: ONLARA SAHİP ÇIKMAK BENİ MUTLU EDİYOR

Volkan Erdoğan yaptığı açıklamada, beslediği hayvanların yanına gittiğinde huzur bulduğunu söyledi.

Onları beslemek için çaba gösterdiğini dile getiren Volkan Erdoğan, "Bu çok güzel bir duygu. Onları doyurmak, onlara sahip çıkmak beni mutlu ediyor. Bu hayvanlarımıza karşı duyarlı insanlardan da destek bekliyorum. Çünkü hayvan sevgisi bambaşka bir şey, anlatılmaz ancak yaşanması lazım." dedi.

Hayvan sevgisini çocuklukta kazandığını vurgulayan Volkan Erdoğan, "70 civarında beslediğim yavru ve yetişkin hayvan var. Köpekler 3 kez art arda korna sesi çaldığımda koşarak yanıma geliyor. Hayvanların koşarak yanıma gelmesi ve onların mutlu olduklarını görmek benim için büyük mutluluk kaynağı." dedi.

Volkan Erdoğan, "Samimiyetleri ve doğallıkları hoşuma gidiyor. Hayvana sevgi verirsen o da sana karşılığında sevgisini veriyor." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: SOKAKTAKİ CANLARA DA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

Beslediği hayvanların sürekli yolunu gözlediğini anlatan Volkan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Kovid-19 salgını süreci sokak hayvanları için çok zor geçti. Sokağa çıkma kısıtlamalarından dolayı hayvanlar iyice yalnız kaldı. Ben de hayvansever olarak onlara sahip çıkmaya çalışıyorum. Çünkü hayvanların buna ihtiyacı var. Bu sürede birbirimize sahip çıktığımız gibi sokaktaki canlara da sahip çıkmamız gerekiyor."

Hayvanlar için daha çok şey yapılması gerektiğine işaret eden Volkan Erdoğan, herkesin yaşadığı sokağa hayvanlar için bir kap su ve yemek bırakabileceğini kaydetti.

Sokak hayvanların birçoğuna isim de koyduğunu anlatan Volkan Erdoğan, onların kendisine güven duymasından memnun olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 12 ay Önce

maşAllah kuaföre bak... vw tiguana biniyor. (200 tl). ben 20 sene okul okudum ford'a (50 bin) zor biniyorum.

+1??/
+1??/ - 12 ay Önce

Bu isler nasil oluyor merak ediyorum. Benim niye haberimi yapmisiz diye mi basliyor? Sonra napalim ben kopek besleyim sizde beni cekin? Ilcelerde bulunan haber sitelerine benzemeye basladiniz. Benden soylemesi...

HAYIN OLMAYIN
HAYIN OLMAYIN - 12 ay Önce

Yahu kardeşim adam çalışmış almış sanane arabasından? burada konu hayvanseverlik sen bu araba değil istersen ferrariye bin yine karnın doymaz çünkü hayınsın hayın. hayatında kaç hayvanı besledin bi paket mama koydun? ancak boş keseden konuşun buradan bu arkadaşı tebrik ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner103