HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Çoban Tepki Gösterdi

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin teknik donanımları ile cihazlarının sökülerek Suriye’ye gönderilmesine tepki gösterdi. Uygulamanın yanlış olduğunu ifade eden Çoban, “Elazığ’ın sesi herhalde ya duyulmuyor, ya da yanlış anlaşılıyor” dedi.

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Çoban Tepki Gösterdi

Artık hizmet vermeyecek olan eğitim ve araştırma hastanesi boşaltılmaya başlandı.

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, Hastanesinin teknik donanımları ile cihazlarının sökülerek Suriye’ye gönderilmesine tepki gösterdi.

ÇOBAN: TALEBİMİZİ HANGİ ŞEKİLDE DİLE GETİRECEĞİMİZ HUSUSUNDA GERÇEKTEN BİR ARAYIŞ İÇİNDEYİZ

Prof. Dr. Çoban yaptığı açıklamada, “Şehir Hastanesi’nin açılması ile birlikte kapanma sürecine giren Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harput Devlet Hastanesi’nin ihtisas hastanesi ya da Devlet Hastanesi statüsünde hizmetine devam etmesi yönünde Elazığ’da ortak bir kanaat olmuştu. Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile Meslek Örgütlerimizin müşterek organizasyonu ile bu konuda çok sayıda toplantı yapılmış ve bu toplantılarda Hastanelerin kapanma yerine Devlet Hastanesi statüsünde hizmetine devam etmesi ortak görüşü hakim olmuştur. Alınan bu karar tüm STK’ların ortak imzası ile başta Sayın Valimize, Sayın Vekillerimize, Sağlık Bakanlığımıza ve Sağlık İl Müdürlüğü’ne takdim edilmiştir. Toplumun neredeyse tamamını temsil eden STK’ların ortak görüşü böyledir. Bununla birlikte Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak Hastane Caddesinde imza kampanyası yaparak bir gün içerisinde yaklaşık 10 bin imza toplayarak Hastanenin kapanma yerine Devlet Hastanesi olarak faaliyetine devam etmesi yönündeki vatandaşın talebi yine tüm ilgililere PTT kanalı ile gönderilmiştir. Toplumun tüm kesimlerini temsil eden STK’lar ile vatandaşın beklenti ve talebi çok açık ve net olmasına karşın bizim bu talebimizi hangi şekilde dile getireceğimiz hususunda gerçekten bir arayış içindeyiz. Yöntemimizde ya da ifade şeklimizde il olarak acaba bir noksanlık mı var bilmiyorum” dedi.

ÇOBAN: KİMSE OLDU BİTTİYE GETİRMESİN

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, “Talebimizi çok açık ve öz Türkçe ile yazarak dile getirdik. Elazığ şehri olarak bunu çok açık ifade ettik. Ama ne hikmetse ne sesimiz duyuluyor ne de talebimiz dikkate alınıyor. Bir şehrin talebine rağmen aksi yönde tavır almak doğru bir yaklaşım değildir. Hastanemizin teknik donanım ve cihazlarının Suriye’ye taşınmasını uygun bulmuyoruz. Bir kez daha Elazığ halkı adına ifade ediyorum: Elazığ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Devlet Hastanesi statüsünde hizmetlerine devam etmelidir. Hastanenin içindeki fazla ya da atıl durumda cihaz var ise bunlarda ilçelerimizdeki hastanelere gönderilerek buralar güçlendirilmeli ve ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımız bu hizmetlerden istifade etmelidir. Halkımızın talep ve beklentisi açık olmasına rağmen kimse oldu bittiye getirmesin. Hiçbir karar vatandaşın beklentisinin üzerinde değildir” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 2 yıl Önce

Doğru diyiyorsun başkanım kanal Fırat Akp nin yaptığı yanlışları dile getirmiyor yandaş medya olarak plaket verilmesi lazım

Tarık
Tarık @23 - 2 yıl Önce

Vatandasta cok ılgınc.Evınde bos yag tenekesını bıle atmayan vatandas kendı mıllı servetı surıyeye gıdıyor gıkı cıkmıyor.Cunku algıladıgı sadece kendı evı.Dıger hersey kendının degılmıs gıbı dusunuyor olsa gerek.

SIRADAKİ HABER

banner7