HEFİAD’tan Fidan Dikimi

Helal Finans Araştırmaları Derneği tarafından, geçen yıl Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına oluşturduğu hatıra ormanına ağaçlandırma seferberliği ile 2 bin 111 fidan daha dikildi.

HEFİAD’tan Fidan Dikimi

"Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı nedeniyle geçen yıl Helal Finans Araştırmalar Derneği tarafından Harput’ta oluşturulan Prof. Dr. Fuat Sezgin Hatıra ormanına bu yıl da 2 bin 111 fidan daha ekildi.

Bu yıl Helal Finans Araştırmalar Derneği, oluşturulan hatıra ormanına Bir Evim katkılarıyla 2 bin 111 fidanı daha toprakla buluşturdu.

Fidan ekimine Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, Tarım Orman Müdürü Turan Karahan ve dernek üyeleri katıldı.

Fidan dikimi sonrasında medya grubumuzu ziyaret eden Helal Finans Araştırmalar Derneği Başkanı Mehmet Gürdaş beraberinde komşuluk mazi olmasın proje çalışma grubu üyeleri ile sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında bilgi verdi.

GÜRDAŞ: ÇOK BEREKETLİ OLDU

Ağaçlandırma seferberliği kapsamında hatıra ormanını genişletmek adına fidan ekimi gerçekleştirdiklerini belirten Helal Finans Araştırmalar Derneği Başkanı Mehmet Gürdaş, “2019 malum Fuat Sezgin hocamız için Cumhurbaşkanlığı himayesinde ilan edilmiş bir yıl idi. Bizde kıymetli hocamızı hayırla yad edelim ruhu şad olsun diye. E bin ağaç dikmiş idik Harput’ta. Ağaç dikim merasimiyle beraber bir takım faaliyetlerimiz de oldu. Bu sene de “geleceğe nefes Türkiye” çapında yürütülen projeye destek vermek maksadıyla 2 bin 111 ağaç yine geçen sene ki ormanımıza 2 bin 111 ağaç daha dikmiş olduk. Böylece Elaziz’de 4 bin 111 ağacımız oldu. Allah nasip ederse seneye de 10 bin civarında bir ağaç dikmeyi planlıyoruz. Biz bugünde toprak anayı ağaçlar birleşseydi ki toprak ana ağaç evladını yetiştirsin ve dallar gürleşsin. Ve memleketimiz de zümrüt yeşiline bürünsün. Çok bereketli oldu, güzel oldu” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109