Helikopter Faciasının Yaşandığı Bölgede Tüm Kurumlar Seferber Edildi

11 şehit verdiğimiz bölgede inceleme başlatıldı! Sahra çadırları kuruldu, bölgeye girişler yasaklandı

Helikopter Faciasının Yaşandığı Bölgede Tüm Kurumlar Seferber Edildi

Bingöl'den Bitlis'in Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı bölgede kaza kırım ekipleri, inceleme başlattı. AFAD, jandarma ve kaza kırım ekiplerinin çalışmaları için bölgeye çadırlar kuruldu, alana girişler kapatıldı.

Dün öğlen saatlerinde Bingöl'den Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin dün kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerin şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

TATVAN'A 5 KİLOMETRE UZAKLIKTA

Öte yandan AFAD, jandarma ve kaza kırım ekipleri, helikopterin düştüğü bölgede incelemelere başladı. Tatvan'a yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan ve kaza bölgesine yakın olan Çekmece köyüne gelen ekipler, buradan da Nemrut Dağı'nın eteklerindeki kaza bölgesine ulaştı.11 şehit verdiğimiz bölgede inceleme başlatıldı! Sahra çadırları kuruldu, bölgeye girişler yasaklandı.

SAHRA ÇADIRLARI KURULDU

Bölgede incelemelerine devam eden TSK, kısa sürede kaza kırımının yaşandığı yerin yakınına sahra çadırları kurdu. Kaza kırım ekiplerinin bölgedeki incelemeleri sürerken, jandarma ekipleri de Çekmece köyünde önlem alıp, kaza bölgesine gidişlere izin vermedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103