Hemşehrimiz Ali Tekataş, Ödüle Layık Görüldü

‘Uluslararası Altın Göl Başarı Ödülleri’, Van’da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Törende Hemşehrimiz VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ta ödüle layık görüldü.

Hemşehrimiz Ali Tekataş, Ödüle Layık Görüldü

Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Altın Göl Başarı Ödülleri’ törenle sahiplerini buldu.

Törende hemşehrimiz VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ta ödüle layık görüldü.

“BİZDE KENDİMİZİ DERTLİ GÖRDÜK”

Hemşehrimiz Tekataş, göreve geldiği günden beri yaptığı projelere değinerek, “Böyle bir şehirde görev yapmaktan onur duymaktan başka bir şey duyulmaz. Göreve geldiğimiz günden bu yana ismini gördüğünüz altın diye adlandırılan gölün kirlendiği için kendimizi dertli gördük. Cumhurbaşkanımızı diyor ya biz dertliyiz diye bizde kendimizi dertli gördük. Derli gördüğümüz için altın gölümüzü, Van denizimizi kurtarmak için hemen bir atık su artma tesisi projelendirdik. 7 ay gibi kısa sürede projesini yer teslimini yapmak için 15 gün gibi bir sürede kazmayı vurduk. Bunu bizlere nasip eden rabbime hamd ediyorum. Van’ımızın her şeyin en iyisine layık. Yüz yıllardır tatlı suya hasret kalmış bir dünya değeri olan, inanç turizminin merkezi Akdamar adasına su götürme projemizi de tamamladık. İhalemizi de yaptık. 15 gün içerisinde ilk kazmayı da vuracağız. Oradaki doğal hayatı tekrar yaşatacağız”ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103