Hemşehrimiz Deprem Uzmanı Görür Uyardı

Malatya'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından Bilim Akademisi Üyesi Hemşerimiz Prof. Dr. Naci Görür uyardı.

Hemşehrimiz Deprem Uzmanı Görür Uyardı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 11.27 sıralarında merkez üssü Malatya Pütürge olan 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğine olan deprem Elazığ'da da hissedildi.

Elazığ depremi öncesinde uyarılarda bulunan ve uyarılarında haklı çıkan Hemşerimiz Prof. Dr. Naci Görür, Malatya’daki depremin hemen ardından yeniden uyarılarda bulundu.

Görür yaptığı açıklamada, Elazığ depremi ile kırılan Sivrice-Pütürge kolu gittikçe kırılarak hemen hemen Çelikhan-Erkenek hattına dayandı” dedi.

GÖRÜR: BURADAKİ YERLEŞİMLER DİKKATLİ OLMALI

Bölgedeki yerleşim yerlerinin dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen Bilim Akademisi Üyesi Hemşerimiz Görür, “Malatya- Uluköy’de 4.9’luk bir deprem oldu. Elazığ depremi ile kırılan Sivrice-Pütürge kolu gittikçe kırılarak hemen hemen Çelikhan-Erkenek hattına dayandı. Bu depremler bu hattı stres transferiyle yüklemektedirler. Buradaki yerleşimler dikkatli olmalı” dedi.

GÖRÜR: YÖNETİCİLERİMİZ DİKKATLİ OLMALI

Görür, “Çelikhan-Erkenek hattında dikkatli ounmalıdır lafının altında bugün yarin orada deprem olacak diye anlamak yanlıştır. Oradaki yöneticilerin durumu anlayıp gerekli hazırlıkları yapması için bir uyarıdır. Bu yöreyi hep söylüyorum, biliyorsunuz. Unutmayın 1875 yılında Sivrice-Pütürge hattı kırılıp 6.7 büyüküğünde deprem ürettikten 18 sene sonra Çelikhan-Erkenek kolu kırılarak 7.1 büyüklükte deprem üretti. Bu asırda da benzer şeyler olabilir. Bu sene Elazığ depremiyle Sivrice-Pütürge hattı kırıldığına göre Çelikhan-Erkenek hattında dikkatli olmak lazım. Tarih tekerrür edebilir. Yöneticilerimiz dikkatli olmalı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 14:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 6 ay Önce

Çevre ve şehirçilik artık farklı bi yapı metodu geliştirmeli örnek Japon ya gibi.Yoksa bizim bu sahtekar müdahitler ancak mezar yaparlar böyle.İnsanlar hep çalıp çırpmanın peşinde yapıdenetim firmaları para yiyor belediyeler ruhsat karşılığı para yiyor.Hazır beton tesisleri beton reçetesine uygun standarlarda beton çıkarmıyor.Sonrada asgari ücretli bi ev aldım diye ömür boyu borç ödüyür bilmiyorki garibim mezar satın aldığı.İnsanlar Vicdan muhasebesi yapmalı .

Zilzal
Zilzal - 6 ay Önce

Şarlo Naci yine vitrinde,adam sanki deprem borsası kurmuş.Deprem olması için adete çırpınıyor.Dikkatli olmak lazımmış,bunun için ne yapmak lazım.Dikkatli olsan ne olmasan ne.Millet deprem, yıkım ardından coro' yetmiyormuş gibi hala felaket tellalligi peşinde.Bi sus bee.

SIRADAKİ HABER

banner103