Hemşehrimiz Naci Görür’ün Destekleriyle Hazırlanan Kitap Yayımlandı

Ünlü deprem uzmanı ve Bilim Akademisi Üyesi Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür’ün de aralarında olduğu 11 uzman tarafından  “İstanbul’un Deprem Gerçeği” kitabı yayımlandı.

Hemşehrimiz Naci Görür’ün Destekleriyle Hazırlanan Kitap Yayımlandı

Alanında önemli isimlerden oluşan ve aralarında Elazığlı hemşehrimiz deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür’ün de yer aldığı 11 uzmanın, depremi her yönüyle ele aldığı "İstanbul’un Deprem Gerçeği" kitabı, İBB Kültür AŞ Yayınları tarafından yayımlandı.

Kitap yayınlandığı daha ilk günlerden itibaren büyük ilgi gördü.

Kitabın tanıtımında şu ifadelere yer verildi;

Depremini bekleyen şehir: İstanbul… Zaman daralıyor… Deprem İstanbul’un gerçeği. Bundan kaçış yok… Ne zaman? Kaç şiddetinde? Ne kadar hasar verir? Can kaybı ne kadar olur? Bunlarla ilgili kesin bir şey söylemek de zor.

Kesin olan tek şey şu: Depreme karşı önlem alabiliriz. Etkilerini en aza indirebiliriz. Bilimin ışığında, toplumsal bir seferberlikle İstanbul’u depreme hazır hâle getirebiliriz. İstanbul’un Deprem Gerçeği de bu düşünce rehberliğinde hazırlandı.

Deprem konusunda kilometre taşı niteliğindeki bu çalışmada alanlarının en önemli isimlerinden 11 uzman, depremi her yönüyle ele alıyor. Tarihiyle, yer bilimiyle, yapıların depreme dayanıklı hâle getirilmesiyle, insanlarda yol açtığı psikolojik yıkımla, kültürel mirasımızın nasıl korunabileceğiyle, çevresel etkileriyle, sosyolojik ve hukuki boyutlarıyla, toplumsal belleğimizde edebiyat yoluyla bıraktığı izleriyle İstanbul’un Deprem Gerçeği masaya yatırılıyor.

Ailemizi ve evimizi korumak için ne yapabiliriz?

Toplumu nasıl örgütleyebiliriz?

Hukuki haklarımız nelerdir?

Çocuklarımızla deprem hakkında nasıl konuşabiliriz?

Tüm bu soruların ve çok daha fazlasının yanıtı İstanbul’un Deprem Gerçeği’nde…

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 23:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper
Alper - 5 ay Önce

Íste bir şarlatan daha,illa deprem olsun da reklam yapıp kitap satayım derdinde.Ucuz insan.

Mihenk
Mihenk - 5 ay Önce

Hemşerimizde hemşerimiz bu memleketin övünülecek başka bi yani yokmu kendimizi bu şekilde teselli ediyoruz iki üç tane ünlü bulunca bu bize yetiyor adamlara nerelisin diye soran yok yaptığı işe bakıyorlar neredeyse haritadan silinmiş şehir haline getirdiler memleketi güya siyasilerimiz var

SIRADAKİ HABER

banner103