Hemşehrimiz Prof. Dr. Ceyhan: En Az Vaka Görülen İl Haftaya En Çok Vaka Görülen İl Olabilir

Corona virüsü vaka sayısı en çok artan illerle ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Bugün en az vaka görülen il, 1-2 hafta sonra en çok vaka görülen il olabilir" dedi.

Hemşehrimiz Prof. Dr. Ceyhan: En Az Vaka Görülen İl Haftaya En Çok Vaka Görülen İl Olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Ağustos-3 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilin Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli, Bartın olduğunu açıklamıştı.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli” ifadelerini kullanmıştı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan da sosyal medya hesabından verileri değerlendirdi.

Mehmet Ceyhan, açıklamasında şunları ifade etti:

* Bir hafta önce (bugün ve 6 gün önce) açıklanan ‘vaka sayısı artan en çok il’ grafiklerinde sadece 2 il aynı.

* Aşılar bulaşı tam önlemezken şehirlerarası ulaşımda bu kadar kontrolsüz olduğumuz sürece, illeri korumuyor dediğimiz tek doz aşı oranına göre farklı renklere boyamak az vaka görülen illerde önlemlerin azalmasından başka işe yaramıyor.

* Oysa bugün en az vaka görülen il, 1-2 hafta sonra en çok vaka görülen il olabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kimsesiz yaşar
Kimsesiz yaşar - 4 gün Önce

Festivalizi yapın eğlenin sonra halka niye vakalar artıyor deyin valilik meydanındaki rezaleti yetkililer görmüyormu

mehmet
mehmet - 4 gün Önce

bunu hala bilim adamı diye nasıl konuşturuyorlar. açın videoları bakın, salgının ilk haftalarında söyledikleri ile son zamanlarda söyledikleri tamamen birbirinin zıttı.
o nedenle bunun dediklerine ZERRE kadar inanmıyorum..

Ali
Ali - 4 gün Önce

Bu şarlatani devlet adam yerine koyup bilim kuruluna almamış kanal kanal gezip prim yapma derdin de.

Dişidil
Dişidil - 4 gün Önce

Bu bunak,belli yerlerden fonlandigi yetmiyor,oğlu aşı bayiligide yetmedi,kaos ve korku üreterek sırf gündemde kalmak peşinde sarhoş miyminti.Geber emi.

Kunduz
Kunduz @Dişidil - 4 gün Önce

İçiyorsan eğer, acilen sigarayı bırak. Tahılları ve özellikle ekmeği bırak. Yapılan araştırmalara göre, tahıllar, özellikle de ekmek, birtakım psikolojik sorunlara yol açıyor (Anksiyete, depresyon, bipolar bozukluk, şizofreni, paranoya, borderline vs.). Gerçek gıdalarla beslen. Paket gıdaları, işlenmiş gıdaları hayatından çıkar. Bol su iç. Doğa yürüyüşleri yap. Balığa çık. Spora başla. Bisiklete bin. Topraklama yap. Düzenli uyu. Tiyatroya ve sinemaya git. Müzik dinle. Kitap oku. Bir hobi edin. Herhangi bir sanatla ilgilen. Sevdiklerine hediye al. Birine iyilik yap. D vitamini ve K2 vitamini al. Umarım toparlarsın.

Hhh
Hhh - 4 gün Önce

Bumu yani yorumun bunak sırf konuşmak için konuşan Ahmak bunu sadece senmi biliyorsun.ilk başta maske takmayın dedin sonra takın dedin utanmadan hala konuşuyorsun rezil adam

Haftaya bu iş bizde
Haftaya bu iş bizde - 4 gün Önce

Haftaya elazığda korona morona kalmayabilir o zaman iyimiş

SIRADAKİ HABER

banner103