Hicret, Yemişlik 3. Etap, Çatalçeşme 2. ve 4. Etap, Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Hicret Mahallesi 145 afet konutlu ile Yemişlik 3. etap ve Çatalçeşme 2. ve 4. etap konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Hicret, Yemişlik 3. Etap, Çatalçeşme 2. ve 4. Etap, Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

24 Ocak’ta meydana gelen deprem afeti nedeniyle Elâzığ Merkez Mahallelerinden hak sahibi olan ailelerden konutları tamamlanarak 05 Mart 2021 tarihinde kura çekimleri yapılmıştı.

Kura çekimleri sonucu adına Çatalçeşme 2. ve 4. Etapları ile Yemişlik 3. Etapta konut çıkan hak sahibi aileler konutlarını 15 Haziran 2021– 30 Ağustos 2021 tarihleri arasında Çatalçeşme 2. ve 4. Etapta Yemişlik 3. Etapta ekli teslim listesindeki tarihlere göre teslimleri yapılacak.

Konut teslim programı Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün https://elazig.afad.gov.tr internet adresinden ilan edildi.

Konutlarını 45 günlük sürede teslim almayanların 7269 sayılı Kanunun 3177 sayılı kanunla değişik 40. maddesine göre yasal olarak hak sahiplikleri iptal edilecektir.

Öte yandan deprem afeti nedeniyle Elâzığ Hicret Mahallesinden hak sahibi olan afetzedelerin konutları tamamlanarak 02 Haziran tarihinde kura çekimleri yapılmıştı.

Kura çekimleri sonucu adına Hicret Mahallesinden konut çıkan hak sahibi aileler konutlarını 15 Haziran 2021– 30 Ağustos 2021 tarihleri arasında teslim listesindeki tarihlere göre teslimleri yapılacak.

Konut teslim programı Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün https://elazig.afad.gov.tr internet adresinden ilan edildi.

Konutlarını becayiş yapmak isteyen hak sahipleri 15 Haziran 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında noter vasıtasıyla karşılıklı olarak becayişlerini yapabilecek.

Konutlarını 45 günlük sürede teslim almayanların 7269 sayılı Kanunun 3177 sayılı kanunla değişik 40. maddesine göre yasal olarak hak sahiplikleri iptal edilecektir.

HİCRET MAHALLESİ LİSTESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 15:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer c
Omer c - 2 ay Önce

Baslik yanlis atilmis
Kumeslerin teslimi olacakti

serkan
serkan @Omer c - 2 ay Önce

bir partizanın en klişe laflarından : nankörlerrrrrrrrrrrrrrrrr (karşıda kendinden olmayanı , kendi gibi düşünmeyeni , eleştireni , sorgulayanı , sorunları dile getirenleri , bir derdini anlatanı görünce otomatik olarak o konudan bağımsız şeyler söyleyip nankörrrrrrrrrrrlerrr hayınlarr demek en buyuk ozellikleri ) devlet mi halk için var yoksa halk mı devlet için var ? hükümet ile devlet arasındaki fark nedir ? sürekli bir şükür edebiyatı ( şükür et onu bulmussun vs gibi klişe laflar. buradaki şükür sen daha iyisini isteme daha iyisini napacanki demek oluyor. yoksa insanlar insancı gereği şükür edebilirler o başka. iyi örnekler varken sürekli kötü örneği gösterip şükür et demek yerinde saymak demektir hiç gelişmeyelim öylece şükür edip duralım demektir.) sürekli bi insanları kendi seviyesine çekme girişimi sürekli bi langur lungur konuşma vs.harbiden kabak tadını verdiniz bu hallerinizle.

İrili Ufaklı Zülfettin
İrili Ufaklı Zülfettin @Omer c - 2 ay Önce

Bu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan her şeye nane Maraba yine döktürmüş, millet bedava ev sahibi oluyor zannediyor Ulan bu millet askerliğini yapıyor vergisini veriyor vatandaşlık görevini yapıyor. Elbette zor gününde devleti yanında görmek ister. Millet hakkını arayınca neden zoruna gidiyor TOKİ nin Karadenizli müteahhitleri iş aldığında gıkı çıkmaz ama vatandaş hak aradığında bu maraba malı gidiyormuş gibi canı yanar saldırır.

Şerefin varsa alma
Şerefin varsa alma @Omer c - 2 ay Önce

Kümese muhtac olursun bu nankörlükle. Begenmeyenin gururu varsa almasın arsalarıni beklesin .kiracilar konteynırda ev bekliyor.o begenmeyenler evi alip 1200 lirayada kiraya vermeye baàlasiar ne hikmetse

(@şerefin varsa alma ) yazan şarlatan
(@şerefin varsa alma ) yazan şarlatan - 2 ay Önce

Ulan tr geneli bir sürü şehirde bu tarişler yapıldı. Bu güne kadar yapılanlaf arasında en kötü yapılanı elazığda yapıldı. Van da veya başka şehirde senin yazdığını yazan başka bir şehrinin komiusunun memleketinin düşman hain şeref yoksunu varmıdır acaba . Havasından mıdır suyundanmıdır bilinmez elazığda böyle deyuslar fazlaca var. Lan insanların beğenmeme hakı yok mu 3 çocuk yap deniyor 90 70 metrekare ev yapılıyor. Bide gelmiş almasınlar diyor ulan deyus Allahın verdiği bir afete evi yıkılan vatandaşa istediği gibi bir ev yapılsa ne olur. Malum marinanın yarı fiyatına bütün elazığ 3-4 kere yapılırdı gevşek buna da sesini etsene. Senin dilinle sana cevap verelim inşAllah denin de evin yıkılır nasıl bişey istiyorsun diye sorulmadan şikayet etme hakı tanınmadan en ufak şikayette hain şerefsiz olarak damgalanacağın bir duruma düşmeden ölmezsin. Bedua huyum değil ama sen insanların önüne köpek gibi bişey koyalım beğenmeyeni de hain ilan edelim şerefsiz diyelim kafasındasın.

ÖZÜRLER
ÖZÜRLER @(@şerefin varsa alma ) yazan şarlatan - 2 ay Önce

ÖZÜR DİLERİM, AİLEN SANA KATLANIYOR 7-24 ,SÜLALEN KOMŞULARIN SANA KATLANIYOR. BEN ARTIK KESİN KANAAT ETTİM. ZEKA DÜŞÜKLÜĞÜ VAR SENDE. ALLAH ÇOCUKLARINA YARDIM ETSİN. YAW ÇOK BASİT YA BİR SEÇENEK SUNACAKSIN 2+1 Mİ 3+1 Mİ İSTİYORSUN DİYE SORACAKSIN HAK SAHİPLERİNİ FİYAT LİSTESİNİ DE AÇIKLARSIN. OLUR BİTER. SEN BUNU BİLE AKIL EDEMEYECEK KADAR ZAVALLISIN GERÇEKTEN ACIDIM SANA. ALLAH SABIR VERSİN YAKINLARINA. MEMLEKET DÜŞMANI OLAMAZ YOSA NORMAL BİR İNSAN.

Han
Han @(@şerefin varsa alma ) yazan şarlatan - 2 ay Önce

Beyefendi, böyle kişilerden memlekette ve bu sitede var. Adamlara istediğin kadar anlat, adam sanki hiç anlatmamışsın gibi, bozuk plak misali tekrar tekrar aynı şeyleri söylemeye devam eder. Neden? Çünkü bu ve bunun gibilerin amacı tartışmak, fikir belirtmek, öğrenmek falan değil. Öğrendikleri ideoloji doğrultusunda konuşmak ve propaganda yapmak. Neyin doğru, neyin yanlış olduğu zerre umurlarında değil. Tek ilgilendikleri, ideolojik zırvalıklarını millete "gerçek" diye yutturmak, tarihi çarpıtmak ve yalan bir tarih yazmaya çalışmak. Adamlar buna şartlanmışlar. Daha doğrusu beyinleri yıkanmış. Beyni yıkanmamış olsa bile, reddetmek, kabul etmemek işine geliyordur.

Olayları özetle şöyle: "Yapılan hatayı tartıştırma, konuyu saptır. Geçmişten bir şey bulup karşıt görüşü suçla" tekniğini işleyerek, yanlışı yanlış ile ört. İlgili zaman dilimine yönelik eleştirilerin odağını, "geçmişten ders al, bugünü ve yarını daha iyi inşaa et, ilerle" ilkesinden saptır, silikleştir.

Vasıfları ile ters orantılı olarak, bastırılmış kompleksleri zaman mevzusu üzerinden su yüzüne çıkıyor. İnsani ilişkilerinde, basit düşünce ve isteklerini dahi ifade edemeyişlerinin psikolojilerinde açtığı ağır yaralar sebebiyle, iltihabi bir kıskançlık ve kompleks gelişmiş.

Özetle, bu tiplerle tartışılmaz, zira amaçları tartışmak değil, propaganda yapmaktır.

Şerefin varsa alma kisye sarlatan diyen mala cevap
Şerefin varsa alma kisye sarlatan diyen mala cevap @(@şerefin varsa alma ) yazan şarlatan - 2 ay Önce

Ulan deyyus senin gibilerdiir . Pilsik mahluk benim evim zaten yıkıldı vr su ana kadar agzimdam devletime tek cümle diyan varaa karsima.ciksin ne evim yapildi nede dediim yerde çikti ama benim icin vatan devlet öncedir sahsi düsunecek kadar şerefsiz degilim.hepsi buuuu. Vanda deprem oldu aenin gibiler bagirip evleri begenmeyip küçuk parali diye yirtindiginda ülke olarak tek cümle kurduk pkk lilar dan nr beklenirki . Simdi sizlerin yaptigina ne diyelim ? Bir insan sıfir zeka ile bumlati yazmaz agzina bedduayi almis ortalikta geziyorsun karakterin demek buna yakisiyor . devlet 3 tane cocuk yapin demiş miş miş nasil sigacakmiş ulan devletin sözü ile sen su icmessin cocukmu yaptin ? Araaniiz yapilirsa bu evleri 1500 liraya kira ya vermek icin asker yada memur ariyoruz derken senin le karsilasirsam.agzimda beddua degil ama bol tükürugum.var. şunu icinde beyin olmayan bos kafa tasiniza sokun devlet bunu arsalariniz yapilana kadar mutahit elide pesin para verip mağdur olmagin cadirda kalmayin diye yapti. Aileniz bile eve almadi cogunuzu 2 ay misafir etmesd devlet iki saat sonra yardima koştu suçu bumu? Allah soracak bu nankorlugu .devlet büyuk yapsa parasi çok olsa bu defada deprm vurdu bu paraya ev alinirmi toki alinirmi sanki aaray parasi diyecektiniz size bahane cokkk. Mutahite pesin 200 bin verip kresi cektiginizde size 400 bine mal.olsun akliniz basiniza gelsin .aize 20 senede 200 bin layik degil sizler kaziklanmaya layiksiniz ben devletimin iki arti birde olsa bu kadar uyguna vrrdigi evi alip dua edip oturacagim herkes kendine yakisani yapar yetişme ve yetiistirme meselesi .haaa son olarak marina meseleaine gelince kim marinayi almişsa gidip onunla ahirette hesaplaş ben onun velisi degilim bos zirilti yapma.

Basri
Basri - 2 ay Önce

Evlerin üçte ikisi 2+1 den oluşuyor. Çevre şehircilik , AFAD ve TOKİ Eserleri ile övünsünler.

Gakgom
Gakgom - 2 ay Önce

Yaw bu Abdullah paşaya ne zaman sıra gelecek gardaşım, perişan olduk bitirdiğinizi verseniz ya

Gaggo kirayı yerken iyiydi
Gaggo kirayı yerken iyiydi @Gakgom - 2 ay Önce

Kardeş siz abdullah paşadakiler iki aylık kira daha almadınızmı sirf söz verilen sürede teslim edilmedi diye iki aylık kurayi geçtigimiz aylarda devlet ödedi size niye bunu dile getirmiyorsunuz ?

Şerefin varsa alma
Şerefin varsa alma - 2 ay Önce

Irili ulfakli moloz dunyada herkes senin bu dediklerini yapıyor sen bu ülkeye ilk askerlik yapan kişiymişsin gibi minnet etme .vergiyi dünyada ilk senin ulkende verilmiyor .simdiye kadarda vergiler verildi o vergiler nerede diye sordunuzmu ? Bu ulkede kumar masasinda başbakanlarin burnu kırildi miye vergiler kumara gidiyor dedinizmi ? Başbakan kariları işci cikardi fabrika kapatti ne hakl dedinizmi? Yada başbakanlar selcuk parsadan dolandiricisina sorgusuz örtülü ödenegi verdi o moloz yıgını kafaniz niye ozman çalişmiyordu?

yavizz
yavizz @Şerefin varsa alma - 2 ay Önce

sen içip içip vatan kurtarıyorsunuz dediğğin için evet biz içerek kurtardık dedim içtiğimden değil.acilen tedavi görmen lazım. :)

Şerefin varsa alma
Şerefin varsa alma @Şerefin varsa alma - 2 ay Önce

Yavizzzz sana şunu diyeyimki siz ayakta durunda sonra vatan kurtarirsiniz .icip icip vatan kurtaran sarhos yavızzzz sen önce icki parai yerine evine ekmek götürrcek mantiga sahip ol .Adama sormazlarmi millet aç suzuz savşirken savaşta icki parasi nasil buldunuz bu neyin keyfine içtiniz milet hoşaf ile oruc açarken vatani savunurken netin zevkiden ictiniz ? Savasa icerek degil Allahuekber diyerek gidilir .ben simdi icip icip vatan kurtarmanizfan bahsetmistim ama senin tarihi dökmende çokkkk guzel oldu hahahahha. Ayrica Allagima bin şukurki ben bu vatanda büyük dayisini ve iki büyuk dedesini kaybetmiş ayrica annneannelri askere evindeki yün yorganlari bozup çorap ören bir aiienin torunuyuum .abdestsiz ayagini yere basmamis bir hafizin torunuyum . Senin gibiler icsin diye bununla övunsün diyr benim dayilarim dedelerim can vermedi vatan icin can verdi herkes kaninda ne geziyorsa ona yakisir sekilde hareket eder bak brn şehit yegeni ve torunu olarak övünuyorum sen ictiginiz zıkkimla .ahirette herkes övündügü ole yargilansin inşaAllah . Son olarak biz hep bu vatan icin can verecegiz erdogana gönul verdik siz çildirdıkça sataştikça daha cok seviyoruz biz daha çok sevdikçe siz cildiriyorsunuz .hadi ikile

yavizz
yavizz @Şerefin varsa alma - 2 ay Önce

sen de bizim içip içip kurtardığımız vatanı işgal edenlerin torunusun sanırım.acın halen dinmemiş olmalıki konuşuyorsun.biz "içip içip vatan kurtarıyoruz" sen ve senin gibilerde ayık kafayla yaptıkları ortada.

Şerefin varsa alma
Şerefin varsa alma @Şerefin varsa alma - 2 ay Önce

Yavizzzzzzzz sarhos takımi kendinizle kariştırmayın .sözüm ona içip içip vatan kurtaran sizlersiniz . Yavaşca elindeki bardağı bıraaak ve vatandan elini çek hahahahaha .

yavizzzzzzzzzz
yavizzzzzzzzzz @Şerefin varsa alma - 2 ay Önce

acilen ekmeği sigarayı ve başka kötü alışkanlığın varsa bırak spora başla doğa yürüyüşleri yap bol bol oksijen al.

Şerefin varsa alma
Şerefin varsa alma - 2 ay Önce

Ufaklık zülfo sen mutahitmisin bayagi canın acımış karadenizli mütahitlerin almasına . Ama sana diyecegim ohhhhhhhh iyiki onlar aldi .depremde millete e00 binlik evi 500 bine satan mutahitoer yiyecegine karadenizin mıtahiti yesin helalllll hos olsun budakiler sürünsün nasilsa icinde pek elazigli yok hep çevre sehirlerden gelmis kıroolar

Keko Sevmem
Keko Sevmem @Şerefin varsa alma - 2 ay Önce

Keko ilkokul terkmisin ilkokul mezunu ve normal zeka sahibi senin kadar saçmalamaz

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Ya bukadar saçmalık olmaz temişlik 1 2 3 4 5 etaplar yapıldımı yapıldı kuralar cekıldı. Yemişlik 3.etap teslim edılıyor ama 1 2 4 5 nedense teslim edılmıyor. Abi sıra yokmu bu nasıl yanlış birsey bu nasıl sıstem. Diğer insanlar kirada oturuyor 2 yıldır halen teslim edılmedı neyı beklıyorsunuz. Eksıklıkler varsa hızlandırın. Valı beye seslenıyorum. Lütfen geri kalan yemişlik neyi beklıyor eksıklık varsaa eğer hızlandırınnnnn artık ınsanlar en az 1000 lira kira verıyor. Yarın bugun toki taksıtlerı başlıyacak. Baskasının evıne ödeme yapacağınaben azından kendı taksıtını öder.


SIRADAKİ HABER

banner103