Hikaye Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu

Elazığ Belediyesi ve Bizim Külliye Dergisi tarafından düzenlenen 2. Dede Korkut Uluslararası dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Hikaye Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu

Elazığ Belediyesi ve Bizim Külliye Dergisi tarafından hikâye yazma geleneğine teşvik etmek ve yeni nesillerin yazma eylemiyle daha yakın bir bağ kurmasına katkı sağlamak için düzenlenen 2. Dede Korkut Uluslararası Hikâye Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yetişkinler kategorisindeki yarışmada ‘şimdiki zaman’ başlıklı hikâyesiyle birinci olan Ülkü Özel’e 6 bin, ‘izleyici’ başlıklı hikâyesiyle ikinci olan Kerime Şak’a 4 Bin ve ‘yakamoz 70’ başlıklı hikâyesiyle üçüncü olan Aysel Kaymaz’a 3 bin lira para ödülü verildi.

Ortaöğretim düzeyinde ise ‘sır’ başlıklı hikâyesiyle birinci olan Muhammet Tunç’a tam altın, ‘vesaire’ başlıklı hikâyesiyle ikinci olan Dilara Yıldırım’a yarım altın ve ‘tabii’ başlıklı hikâyesiyle üçüncü olan Zeynep Canalan’a da çeyrek altın ödülü verildi.

Yetişkin kategorisinde dereceye girenlerin para ödülü pandemi sürecinden dolayı banka hesaplarına aktarılırken, orta öğretim düzeyinde dereceye giren öğrencilere ise altın ödülleri adreslerine teslim edildi.

Altın ödülleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aksu tarafından öğrencilerin evlerine ziyaret gerçekleştirilerek takdim edildi.

Dereceye giren öğrencileri tebrik eden Mustafa Aksu, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın selam, sevgi ve başarı dileklerini öğrencilere ileterek başarılarının devamını diledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109