Hipodrom Yarışları 4 Hafta Daha Uzatıldı

Hipodrom Yarışları 4 Hafta Daha Uzatıldı

İstanbul, İzmir, Adana, Şanlıurfa ve Kocaeli Hipodromlarına göre yarış sayısı az olan ve sezonu erken kapatan Elazığ Hipodromunda sezon uzayacak.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın girişimleri ile Türkiye Jokey Klübü ve Tarım Orman Bakanlığı nezdinde yaptığı görüşmeler olumlu sonuç verdi. Elazığ Hipodromunda sezon 4 hafta daha uzadı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Elazığ Hipodromunda sezonun diğer illere göre erken bitmesi gerek at yetiştiricilerin, yarışçıların ve gerekse yarış severlerin tepkisine neden olmuştu.

11 Nisan 2018 tarihinde sezonun başlamasının ardından, Elazığ Hipodromundaki bu durumun kendisine iletilmesi üzerine harekete geçen AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, Tarım Orman Bakanlığı ve Türkiye Jokey Kulübü nezdinde gerekli görüşmeleri yaparak, Elazığ yarış sayılarının arttırılmasını sağlayarak önemli bir çalışmaya imza attı.

Daha önce Elazığ Hipodromundaki programlanmış koşu sayısı 37 iken bu sayı 4 hafta sezon başına iki hafta da sezon sonuna eklenecek şekilde programlanarak 41 haftaya çıkarıldı.

“HİPODROMUN DAHA AKTİF HALE GELMESİ YÖNÜNDE GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, “Geçtiğimiz nisan ayında yarışların başlamasının ve bizimde milletvekili seçilmemizin hemen ardından, Elazığ’daki yarış sayılarının arttırılması yönündeki talep bize iletilmişti, tarım orman bakanlığımız ve Türkiye Jokey Kulübü yetkilileri ile konuyu görüşerek Elazığımızdaki hipodromun daha aktif hale gelmesi yönünde görüşmeleri gerçekleştirdik, sağolsunlar talebimizi dikkate alarak daha önce 37 yarış olarak planlanan Elazığ Hipodromundaki yarış sayısının 41 haftaya çıkarılması için gerekli planlama ve çalışmalar hızlı bir şekilde yapıldı, şehrimize ekonomik anlamda da katkı sağlayacak bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyor, başta tarım bakanımız sayın Dr. Bekir Pakdemirli beyefendi olmak üzere Türkiye jokey kulübü yetkililerine de şükranlarımızı sunuyorum. Gece yarışlarının da koşulabildiği Elazığ Hipodromunda 20 Metre genişliğinde kaba kum serili pist mevcut olup 1000, 1100, 1200, 1500, 1600, 1700, 1800, 1900, 2000, 2400 metre yarışları yapılmakta ve tüm mesafelerde 18 at start alabiliyor” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tufan
tufan - 2 yıl Önce

helal olsun sayın vekilim

SIRADAKİ HABER

banner7