İBB ile Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İmza Töreni Düzenlendi

24 Ocak 2020’de Elazığ’da meydana gelen depremden sonra ağır hasar alan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapımı için, İstanbul Büyükşehir Belediye’si ile Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imza töreni düzenlendi.

İBB ile Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İmza Töreni Düzenlendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediye Bürokratları ile birlikte Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde hasar alan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapımı için düzenlenen programa katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk arasında Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yapımı için imza töreni düzenlendi.

Programda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında okul yapımı için protokol yapılarak imzalandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 17:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uyanık ol , kafanı kullan elazığ
Uyanık ol , kafanı kullan elazığ - 2 ay Önce

Emeği geçenlerin emeğine sağlık.. uyanık , bilinçli , akıllı şehirler böyle hizmetleri çok koparır.. şuan muhalefet elazığa hizmet etmek istiyor iktidar engel olmak istiyor. Elazığlılar biraz kafasını kullanabilirler ise çok hizmet alabilir bu süreçte . Ama kafasını kullanmaz istemezük derler ise yıllar ca okulsuz kalır bol bol servis pataları öderler çocukları da sıkış tepiş okullarda ders görmek zorunda kalır... hizmeti akıllı olan istemeyi bilen şehirler alır , akıllı olmalı elazığlı

yavuz
yavuz @Uyanık ol , kafanı kullan elazığ - 2 ay Önce

Ekrem İmamoğlu Elazığ ziyaretiyle ilgili açıklama yapmış:

https://www.gazeteduvar.com.tr/imamoglu-hangi-sehre-gitsem-biri-izine-cikiyor-biri-raporlu-oluyor-haber-1538599

-----------

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,8’lik Elazığ depremi sonrası yapımı için söz verdiği Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul projesinin protokolünü imzaladı. İmza törenine AK Partili siyasilerden kimse katılmazken, bürokrasiden sadece İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk yer aldı.

----------

EROL: MAHCUP OLDUK

İmza töreninin ardından kentteki temaslarını tamamlayan İmamoğlu, bir otelde partililer ve gazetecilerle bir araya geldi. Protokol imzasına bürokrasiden İl Milli Eğitim Müdürü dışında kimsenin katılmamasıyla ilgili konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İmamoğlu’na “mahcup olduklarını” belirtti. Erol, “Keşke ilimizin bürokratları ve siyasetçileri de burada jestinize, nezaketinize karşılık verip protokolde bulunuyor olsaydı, sizden yeni bir şeyler isteyebilselerdi. Ama bu mahcubiyetimizi temel atma töreniyle gidereceğiz” dedi.

----------------

İMAMOĞLU: BEN ANLAMADIM

Valilerin, kendisini makamında kabul etmemek için “müthiş bir irade” gösterdiklerini söyleyen İmamoğlu, “Vekilim, ben hangi şehre gitsem biri izne çıkıyor biri raporlu oluyor. Ben anlamadım yani… İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce de sıkıntı yaşadığımız şehirler oluyordu. Valilik makamı başka bir şeydir. Devlettir o. Hiçbir siyasi kavramı olamaz. 84 milyon vatandaşına eşit bakar. İBB Başkanı olduktan sonra beni makamda kabul etmeme konusunda müthiş bir irade gösteriyorlar. Unuttukları bir şey var; o makam onların değil. O makam milletin makamı” diye konuştu.

-------------

‘16 MİLYON İSTANBULLUYA HAKARET EDİYOR’

Her gittiği şehirde ısrarla o şehrin protokolünden randevu talep etmeye devam edeceğini belirten İmamoğlu şöyle konuştu: “Benim temsil ettiğim makam 16 milyon İstanbullunun makamı. Dolayısıyla Ekrem İmamoğlu’na randevu vermeyen kim olursa olsun, aslında 16 milyon İstanbulluya randevu vermiyor. 16 milyon İstanbulluyu yok sayıyor, kötü bir tarifte bulunuyor, hakaret ediyor. Ben her gittiğim şehirde ısrarla o şehrin mülki amirinden belediye başkanına randevu talep etmeye devam edeceğim. Bundan vazgeçmeyeceğim. Makamda kimmiş, neymiş, tanımam, bilmem. Elazığ’ın belediye başkanını Elazığlılar seçmiştir. Elazığlıya duyduğum saygıdan randevu istiyorum. Oraya gitmeden o şehri gezmiş kabul etmiyorum. Elazığ’ın valisini ziyaret etme arzum, Elazığ’a ve devletime duyduğum saygımdandır. Bundan vazgeçmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

-----------

ÇAĞRIYI AK PARTİLİLER YAPMIŞTI

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, depremin ardından “CHP’liler de bir okul yapsın” çağrısı yapmış, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol konuyu hemen CHP’li belediyelere iletmiş; İzmir, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri’nden okul yapımı sözü almıştı. Bulut, Temmuz ayında yaptığı açıklamada ise, “Okulların yapımı ile ilgili somut adım atıldığında sürecin yakından takipçisi olacağız” demişti.


16 milyonun belediye başkanı şehre gelmiş sen randevu vermiyorsun kaçıyorsun.memleketi nasıl bir kafa yönetiyor ortada işte. böyle yapmaya devam edin.herkes görüyor artık neyin ne olduğunu.size fanatiklik yapanlar hariç tabi.

ERSAN BULUT
ERSAN BULUT - 2 ay Önce

sizin gibi taraflı medyanin taaaa.....ikdidar partisinden biri geldi mi 4 5 farkli yerde coskulu bi sekilde yayin yaparsiniz burda yoksunuz.tokilerde 5 gundur damla gelmiyo bir gun haber yapipta belediyeyi kötüleyemiyosunuz.Sözde müslumansiniz Allahtan korkmazlar.insAllah ahirettte bu adaletsizliginizin icinde bogulursunz.

Yandaş Yerel Basın
Yandaş Yerel Basın @ERSAN BULUT - 2 ay Önce

Kanal Fırat Elazığ în Ahaberidir.Kanal23 ise ATV sidir.

Deprem
Deprem - 2 ay Önce

Helal olsun Ekrem başkan elazığ sizinle gurur duyuyor yaptığınız hizmetler ortada bundan sonra elazığa kim hizmet ediyosa oylar ona yani size

Osman
Osman - 2 ay Önce

TOKİ rezerv alanlarının hiçbirine okul yapmıyor. Dağı taşı sat ama memlekete okul yapma,

4Orhan
4Orhan - 2 ay Önce

Sağ olsun var olsun. Millet itifakı muhalefette iken bu kadar hizmet yaparsa iktidar olduğunda Elazığ ihya olur. Zaten Elazığ da Devletin yaptıkları Fabrikaların çoğunu CHP ve Merkez Sağ hükümetleri yapmıştır.

mert
mert - 2 ay Önce

helal olsun teşekkür ederiz.

Mihenk
Mihenk - 2 ay Önce

Helal olsun yolu açık olsun şu memlekete bir çivi çakana haram olsun zikkim olsun şu memleketten çalana

Sayın Erol
Sayın Erol - 2 ay Önce

Elazığ sizi seviyor ama siz bazenngakkı söylemiyorsunuz. Mesela şu belediyenin imr rezaletine tek lf etmiyorsunuz. Başkan ile iyi lşkleriniz bunu engelliyor olabilir ama yarın iktidar olsanız da sanki böyle yapacakmış hissi ortaya çıkarıyor. Başka ajandanız varsa kaybedersiniz ..uyarı bu. Selamlar

Muhalefet Yapmıyor Yada Yapamıyor.
Muhalefet Yapmıyor Yada Yapamıyor. @Sayın Erol - 2 ay Önce

Elazığ ın sorunlarını dile getiremiyor. Belki de Elazığ ın ne sorunları var onu da bilmiyor. Elazığ'ın İmamoğlu ve Mansur Yavaş gibi Belediye Başkanına ihtiyacı var.


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109