İçişleri Bakanlığı'ndan Karantina Açıklaması Geldi

İçişleri Bakanlığı karantinaya alınan bölgeler ile ilgili açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında, "Cuma günü saat 09.30 itibarıyla ile 32 ilimizde, 4 belde, 37 köy, 39 mahalle ve 3 mezra olmak üzere toplam 83 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulanmaktadır." ifadeleri yer aldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan Karantina Açıklaması Geldi

Küresel koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle ülkemizde topyekün bir mücadele yürütülmektedir. Bu bağlamda il ve ilçelerde mülki idare amirleri başkanlığındaki umumi hıfzı kurullarınca yerleşim yerlerine ilişkin karantina kararları alınmakta ve bu kararlar titizlikle uygulanmaktadır.

Cuma günü saat 09.30 itibarıyla ile 32 ilimizde, 4 belde, 37 köy, 39 mahalle ve 3 mezra olmak üzere toplam 83 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulanmaktadır. Karantina tedbiri uygulanan yerleşim yerindeki toplam nüfus 54.053’dür.

Ülkemizde koronavirüs salgını sürecinde; bugün itibarıyla 68 ilimizde, 5 ilçe (3 İlçe 2 İlçe Merkezi), 24 belde, 354 köy, 352 mahalle, 53 mezra olmak üzere toplam 788 yerleşim yerinde, 623.766 kişi karantina altına alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 ay Önce

Hangi iller neden iller açıklanmıyor millet ona göre tedbir alır

Serkan
Serkan - 3 ay Önce

O kadar belirtisiz kelimeler varki içinde özne bulamıyoruz.

Murat
Murat - 3 ay Önce

Sayın iç işleri bakanımıza hitaben Elazığ ilimizde neden tetbir alınmıyor alınmasını istiyorum Elazığ üniversite mah şen sok mahallesine ivedi tedbir alınsın kronik hastam var bulaşması durumunda karantinalar alınsın sokağa çıkma yapılsın ricamdır

SIRADAKİ HABER

banner7