İçişleri Bakanlığı'ndan Stadyumlara Giriş Tedbirleri Genelgesi

Genelgede müsabakalarda uygulanacak Kovid 19 tedbirlerinin daha önce Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bildirildiği hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan Stadyumlara Giriş Tedbirleri Genelgesi

Ancak son günlerde Türkiye Futbol Federasyonunun “Müsabakalarda Uygulanacak Kovid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimatında” aşı takvimini tamamlamamış veya hastalığı geçirmemiş kişilerin stadyuma alınmaması hususunun açıkça belirtilmesine rağmen bazı müsabakalarda bu şartı taşımayan taraftarların stadyuma girmeye çalıştıkları, mani olunması durumunda kolluk görevlileri ve özel güvenlik personeli ile taraftarların karşı karşıya getirilmeye çalışıldığı ifade edildi.

Bu durumun önüne geçilebilmesi ve stadyumda bulunacak taraftarların sağlığının korunması için alınacak tedbirler şu şekilde sıralandı:

Aşı takvimini tamamlamamış veya hastalığı geçirmemiş kişilerin stadyuma alınmaması kuralının eksiksiz şekilde uygulanması için Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüp yönetimleri tarafından her türlü tedbir alınacak.

Anne 5 yaşındaki çocuğunun beslenme çantasında bir not buldu. Öğretmen ertesi gün kovuldu

Bu amaçla taraftarlara ve taraftar derneklerine yönelik gerekli bilgilendirme yapılacak, aksi davranışların kişisel ve kulüpler açısından yaptırımlara neden olacağı duyurulacak.

Konunun il/ilçe spor güvenlik toplantılarında gündeme alınarak gerekli koordinasyon sağlanacak.

Gerekli şartları taşımayan kişilerin stadyumlara girişlerine kesinlikle müsaade edilmeyecek. Bu amaçla giriş turnikelerinin olduğu alanlarda özel güvenlik görevlilerinin yanı sıra kolluk personeli de görevlendirilecek.

Müsabakalarda Uygulanacak Kovid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimata aykırı fiillerde bulunan taraftar veya kulüp yönetimleri ile ilgili olarak 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun ilgili hükümleri uyarınca gerekli yaptırımlar kararlılıkla uygulanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Jakoben
Jakoben - 3 hafta Önce

Ne ala memleket,genelgeler ile
Ülke yönetimi.Hani bu ülkenin Anayasası,nerede temel hak ve özgürlükler, nerede kanunlar,nerede yargı kurumları vede barolar. güya sivil toplum kuruluslari.Yesen de bu ,yemesende bu ,işine gelirse mantığı.Helal be Celal.Yeni yönetim modeline hoş geldiniz.Herkes aşısını olsun,yoksa ölürsünüz!

ö.k
ö.k - 3 hafta Önce

'' Anne 5 yaşındaki çocuğunun beslenme çantasında bir not buldu. Öğretmen ertesi gün kovuldu'' Haber ile bunun ne alakası var???

ö.k
ö.k - 3 hafta Önce

Aşı takvimini tamamlamamış veya hastalığı geçirmemiş kişilerin stadyuma alınmaması kuralının eksiksiz şekilde uygulanması için Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüp yönetimleri tarafından her türlü tedbir alınacak. Anne 5 yaşındaki çocuğunun beslenme çantasında bir not buldu. Öğretmen ertesi gün kovuldu Bu amaçla taraftarlara ve taraftar derneklerine yönelik gerekli bilgilendirme yapılacak, aksi davranışların kişisel ve kulüpler açısından yaptırımlara neden olacağı duyurulacak.

SIRADAKİ HABER

banner103