İçişleri Bakanlığı Sedat Peker’le İlgili Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanlığı, Sedat Peker hakkında bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, "Bu kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacaktır." ifadeleri yer aldı.

İçişleri Bakanlığı Sedat Peker’le İlgili Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanlığı'ndan Sedat Peker açıklaması:

“Güvenlik güçlerimiz, ülkenin huzuru ve güvenliği için, hukuk devleti çerçevesinde tüm imkanlarını, kararlılıkla ve sorumlulukla seferber etmektedir. Huzur ve güvenin temin edilmesinde birçok alanda edilen başarılar, organize suç ile mücadelede de hem operasyon verilerinde hem de halkımızın günlük hayatında hissedilmektedir.

Bu çerçevede 15 Temmuz sonrasında 1.738 operasyon yapılmış, 22 bin 636 şüpheli gözaltına alınmış, 8.414’ü tutuklanmış; 31 ulusal düzeyde, 13 bölgesel düzeyde ve 304’ü de yerel düzeyde olmak üzere toplam 348 organize suç örgütü çökertilmiştir.

Organize suç örgütlerinin güvenlik güçlerimiz karşısındaki sıkışmışlığı, acizliği ve her operasyonda elde edilen üstün başarılar, bu yapıların tamamen temizlenmesini sağlamaktadır. 

Güvenlik güçlerimizin ağır saha baskısı karşısında, bu yapılara mensup kişiler, dönem dönem “örtüleme yöntemi” olarak adlandırdığımız bir yöntemle kamuoyuna “faaliyetlerinden uzaklaştığı” izlenimini vermek isterler. Ancak bu konudaki hedeflerimizi ısrarlı takibimiz, bu örtüleme adımlarına rağmen devam eder. 

Hakkında Kırmızı Bülten talep edilen organize suç çetesi sözde yöneticisi S.P., dönem dönem çeşitli iletişim mecraları aracılığıyla “iş insanıyım, bu işlerden çekildim” demesine rağmen, yine organize suça yönelik faaliyetleri tespit edilmiştir. Konu adliyeye sevk edilmiş ve neticesinde bu süreç, operasyona dönüştürülmüştür. 

Anılan kişinin, yurt dışından sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yayınlardaki iftira ve ithamları, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz üzerine yeni bir organize suç faaliyeti olarak değerlendirilmektedir. 

Bu nedenle, anılan kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacaktır. 

Güvenlik güçlerimiz, bugüne kadar yaptığı gibi bundan sonra da halkımızın huzurunu bozacak tüm suç örgütleriyle mücadelesini, bu yapılar hareket edemeyecek duruma gelinceye kadar sürdürecektir. 

Ayrıca 15 Temmuz’dan sonra art arda yapılan operasyonlarla büyük darbe vurduğumuz organize suç örgütlerinin son kalıntılarını da 2021 yılında tamamen bitirme kararlılığında olduğumuzu, 

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ic isleri
Ic isleri - 1 ay Önce

Eskiden mafyaolduğunu bilmiyordunuz sanki simdimi aklınıza geldi tabii konusmaya başladı ya korkudan ne yapacagınızı şaşırdınız

OVAKÖYLÜ
OVAKÖYLÜ - 1 ay Önce

GAKGOM ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ ..BU NE SANCIDIR HER KURUM ATAĞA GEÇTİ ÜST ÜSTE AÇIKLAMALAR..MİLLET HERŞEYİN FARKINDA HERŞEY GÜN YÜZÜ GİBİ ORTADA …RABBİM KAHHAR İSMİ İLE KAHRU PERİŞAN ETSİN İNŞALLAH .AMA UNUTMAYIN Kİ KARANLIKTA YÜRÜYEN KARINCANIN AYAK SESİNİ DUYAN GÖREN RABBİM VAR .

Ahmet çavuş
Ahmet çavuş - 1 ay Önce

Elazığlılar konuyu biliyor soylu sen ne söylersen söyle

Ovaköylü
Ovaköylü @Ahmet çavuş - 1 ay Önce

Aynen Ahmet çavuşummm beyaz beyazdır .

Gardaş
Gardaş - 1 ay Önce

Ey hükümet ey yetkililer bu adam mitinglerde bir eli Bozkurt bir eli Rabia işaretleri ile oluk oluk kan akıtacağım derken sizler herhalde uzaya çıkmıştınız !!! Cesaretlendirip ortalarda Çakar lambalı araçlar ve korumalarla mafya liderini meydanlarda gezdiren herhalde muhalefetmiydi bunları da sormak lazım ?ama artık mızrak çuvala sığmıyor .herşey tüm gerçekleri ile ortada ..RABBİM sizleri bildiği gibi yapsın inşAllah

Elazığ yemek yemiş
Elazığ yemek yemiş - 1 ay Önce

Elazığ y... yemiş haberini bekliyoruz kanal fıratta ki

Kimyacı
Kimyacı - 1 ay Önce

İşiniz zor yöneticiler, ülkeyi 90 lara döndürdünüz.

Elazığ
Elazığ - 1 ay Önce

Bu ülkede artık hiç birine güven kalmadı. hepsi bir birinden beter artık hğkümette yavaş yavaş kopmalar başlar

Levent
Levent - 1 ay Önce

Bunları görünce Saddamın oğlu Uday aklıma geldi tanımayanlar bi araştırsın UDAYIN neler yaptığını.aynısını şu anda bunlar yapıyorlar.


SIRADAKİ HABER

banner103