İçişleri Bakanlığı’ndan FOX’un Elazığ Haberine Tepki!

İçişleri Bakanlığı, FOX Ana Haber’in, “Akpınar mahallesindeki çadır alanına yardım gitmedi” haberine tepki gösterdi. Bakanlık Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkçe anlamıyorsanız, İngilizce yazıyoruz, To: Fox News” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan FOX’un Elazığ Haberine Tepki!

İçişleri Bakanlığı, Twitter hesabından FOX TV'de yer alan "Elazığ merkezde, Akpınar mahallesindeki çadır alanına" yardım gitmedi haberini yalanlandı.

Bakanlık, 'Gazetecilik çarpıtma değildir, üzülüyor ve tenkit ediyoruz' diyerek başladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi, "Tüm Elazığ, Malatya ve ülkemiz şahittir. İlk andan itibaren tüm kurumlarımızla, samimiyetle depremin yaralarını sarmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Zarar vermek, yara açmak, milletimizin güvenini zedelemek için böyle yayın yapmak zorunda değilsiniz. Bir gün iyiliğe işiniz düşebilir... Bir gün AFAD'a işiniz düşebilir. Yayın politikanızı eleştiriyoruz. Ve aşağıda sunduğunuz haberin yeri olan..., Sadece tarafımızdan son on beş günde gönderilen yardımların bir kısmını üzülerek sıralıyoruz. Türkçe anlamıyorsanız İngilizce yazıyoruz.

Deprem anından bugüne kadar Akpınar Çadır Alanı ve mahalleye yapılan yardımlar;

- 60 Çadır,

- 221 Yatak,

- 700 Battaniye,

- 355 Bebek bezi,

- 196 Isıtıcı ve soba,

- 400 gıda kolisi,

- 180 gıda kartı,

- 50 koli meyve suyu, süt ve kek

- 300 yastık,

- 1250 torba odun,

- 450 adet 5 litre su,

- 500 torba kömür, (12.500 kg)

- 70 çocuk için mont, eldiven, iç giyim malzemesi ve ayakkabı gönderildi,

- 80 hane yaklaşık 300 kişi Sosyal Giyim Marketimizden faydalandı

Ve ayrıca, Kızılay tarafından her gün sabah, öğle, akşam olmak üzere 3 öğün yemek dağıtılmaktadır."

Gazetecilik çarpıtma değildir...

Üzülüyor

Ve tenkit ediyoruz... ” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Allah bakanımızdan razı olsun, yardım yapılmadı demek nankörlüktür. En son yardım yapılmıyor diye dövünmem kadın önceki gün yeni evine yerleşti.

Vedat
Vedat - 1 yıl Önce

Yardım yapılmıyor diye yakınanlara şaşıyorum şehrin içinde vızır vızır dolanan afat, kızılay tırlarını göremiyormusunuz.

SIRADAKİ HABER

banner103