İhsan Şahin: Elazığ’ın Sahibi Yok Düşüncesine Katılmıyorum

“Avrupa’ya medikal alanda Çin ve ABD’den daha fazla ürün satmaya başladık” Diyen Sağlık Yatırımcıları Derneği Başkanı Dr. İhsan Şahin, yılda 700 milyon kan tüpü ithal ederken şimdi tüm dünyaya ihraç eder noktaya ulaşıldığını açıkladı.

İhsan Şahin: Elazığ’ın Sahibi Yok Düşüncesine Katılmıyorum

Sağlık Yatırımcıları Derneği ve Sıla Grup Başkanı İhsan Şahin, TTT World Medikal Sarf Ürünleri Üretim Fabrikası'nda yerli imkanlarla kan tüpü ürettiklerini ifade ederek, ülkenin dışa bağımlılığını azalttıklarını kaydetti.

ŞAHİN: BUGÜN CİDDİ ANLAMDA İHRACATA BAŞLAYAN BİR ÜLKEYİZ

İhsan Şahin, “Şu anda Türkiye’de laboratuvar kan tüpleri üretiyoruz, serum setleri üretiyoruz, enjektör üretiyoruz, test kitleri üretiyoruz. Laboratuvar ile ilgili ülkemizin dışa olan bağımlılığını neredeyse ortadan kaldırmış durumdayız. Ciddi anlamda da ihracat yapıyoruz yurt dışına. 2 yıl öncesine kadar özellikle bu ürünlerde Türkiye alıcı bir ülke iken yani yurt dışına ciddi anlamda cari açık vererek ithalat yapıyor iken bugün ciddi anlamda ihracata başlayan bir ülkeyiz” ifadelerini kullandı.

ŞAHİN: TÜRKİYE ÜRÜNLERİNİN NEREDEYSE TAMAMINI ARTIK KENDİSİ ÜRETİR HALE GELDİ ŞÜKÜRLER OLSUN

Dr. İhsan Şahin, “Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın hem Sayın Devlet Bahçeli’nin hakikatten bu tesisin yapımında bize emeği, teşviki çok oldu. Ben önce onlara teşekkür ediyorum. Bizim tesisimiz de Türkiye’de özellikle tıbbi alanda ve laboratuvar alanda, sarf alanda çok önemli bir açığın olduğu bir mecrada kuruldu. Türkiye kan tüplerinde yaklaşık her yıl 700 milyon adet kan tüpünü tüketen bir ülke ve bunun neredeyse tamamını yurt dışından tedarik eden bir ülke idi. Ta ki biz tesislerimizi kurana kadar. Bugün artık Türkiye milli ve yerli üretimiyle o laboratuvar sarf malzemelerinin sadece kan tüpünün değil, diğer aparat ve ürünlerinin de neredeyse tamamını artık kendisi üretir hale geldi şükürler olsun. Dolayısıyla yapılan emek karşılıksız kalmadı. Ülkemiz de çok önemli bir tesis kazanmış oldu. Biz Sıla Grup olarak bir yandan sanayide bir yandan sağlık hizmetlerinde bir yandan da inşaat işlerinde yatırım yapmaya ve mücadele etmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

ŞAHİN: ÜLKEMİZE DAHA BİRÇOK HİZMETLERİ YAPACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Gruplarının binlerce insana iş kapısı olduğunu belirten Başkan Şahin, “Binlerce insana ekmek kapısı oldu Sıla Grup. Ülkemiz için de çok stratejik ürünleri üreten ve zor zamanında ülkesinin yanında olan bir kuruluş oldu. Tamamen kendi öz kaynaklarımızla hiçbir şekilde herhangi bir hibe kullanarak, herhangi bir destek alarak değil. Kendi öz kaynağını, kendi parasını, kendi gelirini, kendi insan kaynağını, kendi insan teknolojisini bu ülkenin hizmetine sunan bir firma olarak varlığımızı devam ettiriyoruz. İnşallah cenap-ı Allah ömür verir, sağlık verir, güç verir, kuvvet verirse ülkemize daha birçok hizmetleri yapacağımıza inanıyoruz. Bu inançla, bu imanla da devam ediyoruz yolumuza” dedi.

ŞAHİN: ELAZIĞ’DA SAHİP YOK’ DİYE BİR İFADE VE SLOGAN VAR. BEN ÇOK DA KATILMIYORUM BUNA

Memleketi Elazığ için yatırım düşüncesinin sinyallerini veren İhsan Şahin, “Elazığ’da şimdi üzüm zamanı. Tam zamanında ve vaktinde gelmiş olduk Elazığ’a. Elazığ’la ilgili de çok önemli yerel dinamikleri var Elazığ’ın. Hem siyasetçileri hem Elazığ’ın özellikle ticaret ve sanayi odası hem de basın ve yayın kuruluşlarıyla bu konularda bir takım istişarelerde bulunma fırsatını yakaladık bu vesile ile. Ne yapabiliriz ve neler yapabiliriz diye. Cenap-ı Allah nasip ederse bu istişare ettiğimiz hususları inşallah hayata geçirmek için bir düğmeye basacağız. Biraz daha olgunlaşmasını bekliyoruz. Yanlış bir şey söylemeyelim, yanlış bir ilimde bulunmayalım diye mücadele ediyoruz. Özelikle buradaki arkadaşlarımızın mücadelesi hakikatten taktire şayan. ‘Elazığ’da sahip yok’ diye bir ifade ve slogan var. Ben çok da katılmıyorum buna. Elazığlı Elazığ’a sahip oluyor. Elazığlı’nın başka bir şeye ihtiyacı yok. Elazığlı kendi düştüğü yerden kalkabilecek, kendi sıkıntılarını giderebilecek, kendi yarasını sarabilecek akla, zekaya, fikre, samimiyete, mücadeleye sahip bir millet Elazığ. Elazığ bundan önce de tarihin dönemlerinde çok büyük sıkıntılar ve çileler yaşadı. Ama her birinde düştüğü yerden kalktı. Kalkmasını bildi, daha güçlü bir şekilde kalktı. O yüzden hiçbir endişem yok benim Elazığ’la ilgili” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 4 hafta Önce

essan abe ankaradan bakmakla 3 ayda bir elazığa gelmekle sahip olinmi.herhal menfaaten değen olmadığı için yatırım yapmısın.

Savaş
Savaş - 4 hafta Önce

Sen kimsin ???ankarada işi götürüp ballı kaymak yemeğe benzemez bu işler ..yıkık viran sahipsiz elazığı içinde yaşayanlar bilir ..40 yılın başında bir Elazığ’a gelmiş boş konuşuyor haydi oradan ..

Deniz
Deniz - 4 hafta Önce

Bir günde zengin iş insanlarını değilde derdi olan memleketimin insanlarını çıkarın konuşturun şu platformda derdi olmayan zengin ne anlar fakirin halinden..

Tuzun guru Gardaş
Tuzun guru Gardaş - 4 hafta Önce

Tuzun guru Gardaş senin. Seni biliriz biz. Dün meydin bugün ne oldun. Yahudi zihniyetinin şirketleri ile iş tutup zenginleştiz şimdide kalkmış sahipsiz demek yanlış diyorsun. Üç tane şırınga satmakla şaha kalkacağız sanıyorsun, sattığımızda halka yansısa eyvalla. Sana ravsiyem okulları dolaş bakalım kaç öğrenci öğlen arası yiyecek alabiliyor. İşkembeden sallama gardaş.

Elazig
Elazig @Tuzun guru Gardaş - 4 hafta Önce

Elazığ'da ki enjektör üretim tesisini baskılar ile kapattıran kimler bir araştırmak lazım

Şamil
Şamil - 4 hafta Önce

Bu arkadaş her üç günde bir kanal fıratımı ziyaret mi ediyor yoksa bir defa ziyaret ediyor 3 günde bir taksit taksit sohbet yayınlanıyor mu? Uzun süredir Harput Muhtarı, Murat Gülbasan, Cevdet Yılmaz ve Mustafa Ataş haberi yok özledik,

Ülküdaş
Ülküdaş - 4 hafta Önce

Herhalde beyefendi siyasete soyunmaya başladı ihsan efendi 2004 tekuvayi milliye hareketini dyp de belediye başkan aday adaylığında başlatmışşın olmayasın MHP milletvekili adayı olmaya ülkücüler seni sandığa boğar

Elazigli
Elazigli @Ülküdaş - 4 hafta Önce

Var tabi hatta en son vekil seçiminde çıkardı ama yurtdışı oyları sayilmadi karakocanda Bilmem hangi köyün oyu sayılmadı kovancilarda Hangi köyün oyu sayılmadi diye diye zülfü bey vekil oldu

ismail
ismail @Ülküdaş - 4 hafta Önce

mhp nin Elazığ dan vekil çıkarma şansı var mı da aday olsun.MHP nin aldığı alacağı oy yerel seçimdeki oyu idi O da Bilal Hoca faktöründen dolayı MHP Elazığ da kimi aday gösterirse göstersin vekil çıkaramaz

Lütfü aslan
Lütfü aslan - 4 hafta Önce

Ne alaka anlamadım. Sahibi kim, kim sahip çılmışda duyamadım onuda anlamış değilim. Galiba adaylık yatırımı . Ahkam kesmek yerine yatırım bekliyor elazığ

Saadet
Saadet @Lütfü aslan - 4 hafta Önce

Elazığ depreminde evimiz yıkıldı yapılan evleri ile resmen oynamış kar benim evim ikinci kattı zemin katı vermişler böyle bir şey olduğunu yeni gördüm rabbim sorsun inşAllah Elazığ sahip siz

Alvan
Alvan - 4 hafta Önce

Gakgo ,onu diyenler modern çağın köleleri.Önlerine kemik atacak sahip arıyorlar.


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109