banner83

İkinci Konteyner Kentte Bitti

Elazığ’da kurulumu tamamlanan konteyner evlerden oluşan geçici barınma merkezlerinden birine ailelerin yerleşimi sürürken, ikincisinin de tamamlandığı bildirildi.

İkinci Konteyner Kentte Bitti

24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Depremde evleri zarar gören vatandaşlar, çadır kentlere, spor salonlarına yerleştirilmiş, bir taraftan ise 5 noktada 5 bin ailenin kalacağı konteynerlerden oluşan geçici barınma merkezlerinin kurulması için çalışma başlatılmıştı.

Geçici barınma merkezlerinden Doğukent Mahallesi’ndeki alanda kurulumu tamamlan 900 konteyner evden 500’ünün anahtarı ailelere teslim edildi.

 Evlerinin anahtarlarını teslim alan aileler konteyner evlerinde yaşamaya başladı.

Şuanda 386 kişinin yaşadığı konteyner evlerde gündelik hayatlarını geçiren ailelerin hayatı normale dönmeye başladı.

Öte yandan, anahtarını teslim alan bazı ailelerde konteynerlere yerleşmeyi sürdürdü.

İKİNCİ KONTEYNER KENTTE BİTTİ

Doğukent Mahallesi'nde 900 konteynerin bulunduğu ilk geçici barınma merkezinin hizmete girmesinin hemen ardından Kırklar Mahallesi'nde de yapımı süren çift katlı 456 konteynerden oluşan geçici barınma merkezi de tamamlandı.

Tamamlanan ikinci konteyner kentte de ailelerin bir kaç gün içinde yerleştirilmeye başlanacağı öğrenildi.

Ayrıca merkezde 2 Sivrice ilçesinde ise 1 geçici barınma merkezinin çalışmalarının aralıksız devam ettiği aktarıldı.

POLAT: EVİM YIKILDIKTAN SONRA KAPIDA KALMIŞTIM

Evi yıkıldıktan sonra konteyner kentte yaşamaya başladığını belirten Gülfer Polat, “Aksaray mahallesinde oturuyordum, evim yıkıldı. Buraya geldim. Burayı devlet bana verdi. Allah razı olsun. Allah devletimizden razı olsun. Evim yıkıldıktan sonra kapıda kalmıştım" dedi.

DEMİRPOLAT: BURASI BİZİM EVİMİZ OLDU ARTIK

Eşi ve 2 çocuğuyla birlikte yaşayan Öznur Demirpolat ise, “Devletimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Ben çalışıyorum, iki tane çocuğum var. Abdullahpaşa mahallesinde oturuyorduk evimiz yıkıldı. Bizi buraya yerleştirdiler. Herkese teşekkür ediyorum. Hayatımız normal gidiyor. İşe gidip geliyorum. Buradaki yaşama alıştık. Sonuçta evimiz yoktu bizim burası bizim evimiz oldu artık" ifadelerini kullandı.

UĞUR: KONTEYNER EVİMİZDE GÜNLERİMİZ İYİ GEÇİYOR

Depremzedelerden Cebrail Uğur da, “Konteyner evimizde günlerimiz iyi geçiyor. Evimize eşyalarımızı yerleştirmiş durumdayız. Bazı eşyalarımız sığmadı. Bir yaşam sürüyoruz burada. Çok şükür, başımızı sokabilecek bir yerimiz oldu" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 14:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulmenef yazar
Abdulmenef yazar - 1 ay Önce

Arıcak ilçesi karakaş köyünde çatlamış tehlikeli evler var ama gelen giden yok 850 dilekçe verilmiş kaymakamlığı ama afad veya çevre ve şehircilik müdürlüğünden hiç kimse gelmiyor sahsen ben sizle wathşaptan kaldığım evin resimlerini gönderdim ama hiç bakmadınız lütfen objektif olun sesi duyulmayanların sesi olsanız artık bizler insan değilmiyiz ölüncemi haber olacağız

SIRADAKİ HABER

banner7

banner47