İl Başkanı Akın: Elazığ Afet Bölgesi İlan Edilen Yerlerin Çok Üzerinde Bir Zarara Uğramıştır

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, gündeme ilişkim yaptığı açıklamada, “Elazığ’ın gördüğü zarar bilimsel verilerle ortadadır ve afet bölgesi ilan edilen yerlerin çok üzerinde bir zarara uğramıştır” dedi.

İl Başkanı Akın: Elazığ Afet Bölgesi İlan Edilen Yerlerin Çok Üzerinde Bir Zarara Uğramıştır

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmemesiyle ilgili açıklama yaptı.

İl Başkanı Akın, “Devleti idare edenler, oy hedefiyle belli bir bölgeye veya bir zümreye ayrıcalık tanımamalıdır. Bu yüzden sayın Cumhurbaşkanının Elazığ’ı afet bölgesi ilan etmemesi ve bir başka bölgeye ayrıcalık tanıması vahim bir hatadır. Elazığ’ın gördüğü zarar bilimsel verilerle ortadadır ve afet bölgesi ilan edilen yerlerin çok üzerinde bir zarara uğramıştır. Hiçbir yerel siyasetçi bu hakkaniyetsiz kararı gözü kapalı savunmamalıdır” dedi.

Saadet Partisi olarak sürekli sahada olduklarını belirten İl Başkanı Abdullah Akın, “Bizce bu işlerin bu noktaya gelmesinde şaşılacak birşey görmüyoruz. Çünkü istişaresiz, ve kendi milletine tepeden bakan bir AKP iktidarının başarılı olması zaten mümkün değil. İşte TOKİ’lerin yaptığı Konutlar ortada! henüz yıkılmamış evler var, dile kolay 2 yıldır konteynırlarda kalan Elazığlı, Sivriceli vatandaşlarımız var. Şehir tozdan, çukurdan molozdan geçilmiyor. Hergün mahalleliler susuzluktan isyan ediyor. Göç verdik ve vermeye devam ediyoruz, işsizlikten kırılıyoruz. Kimse Elazığın iyi yönetildiğini, adaletle yönetildiğini iddia edemez.

Bu durumu değiştirmenin tek yolu ise hakkaniyetli dürüst yetenekli eğitimli helali haramı bilen insanlara bu ili emanet etmektir. Biz Saadet Partisi olarak sürekli sahadayız. Ve vatandaşın kendisiyle konuşuyoruz, iktidarın kontrolündekilerle değil. Ve görüyoruz ki en yakın seçimde hemşehrilerimiz kendisine yapılanların cezasını sandıkta verecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Mübarek kurban bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan
Erkan - 2 hafta Önce

Rize de afet bölgesi ilan edilen yer Rize nin Güneysu ilçesinin birkaç köyü. Bunu köpürterek iktidar düşmanlığı yapmanın alemi yok.

gagko
gagko @Erkan - 2 hafta Önce

elazığın bir köyüne bile afet bölgesidir demediler, 1 köy 1, anladın??erkan efendi, bizi görmezden geliyorlar da sen neyi görmezden geliyorsun o söyle

Çemişgezekli
Çemişgezekli @Erkan - 2 hafta Önce

Afet bölgesi diye biryer yoktu hani

SIRADAKİ HABER

banner103