İl Başkanı Kangal: Yıkım İhaleleri İncelenmeli ve Araştırılmalı

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mehmet kangal, Baskil yatılı bölge okulu yıkım ihalesindeki iddialar ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

İl Başkanı Kangal: Yıkım İhaleleri İncelenmeli ve Araştırılmalı

Deva Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, Baskil yatılı bölge okulu yıkım ihalesindeki iddialar ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

KANGAL: YIKIM İHALELERİ İNCELENMELİ VE ARAŞTIRILMALI

Kangal açıklamasında, ““Bilindiği üzere idareler, 4734 sayılı Kamu İhale Kanuna göre yapılacak ihalelerde; Saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenirliği, gizliliği, kamuoyu denetimini, ihtiyaçların Uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamakla sorumludurlar. İlk olarak bu genel geçer kuralı hatırlatarak konudan bahsetmek istiyorum. Bir süredir Elazığ kamuoyunu meşgul eden yıkım ihalesi tartışmalarında gelinen nokta itibariyle, yetkili kurumlar tarafından bugüne kadar kamu vicdanını rahatlatacak tatmin edici bir cevap verilememiş olması nedeni ile kamu zararı oluştuğu şüphesi gün geçtikçe büyümektedir. Son olarak basına yansıyan Baskil Yatılı Bölge Okulunun yıkım ihalesinde, doğrudan temin suretiyle rakabet ortamının oluşturulmadan bedelinin çok altında bir rakamla ihale edilmesi söylentileri her kesimi rahatsız etmiştir. Elazığ Valiliğine ve İl Özel idaresine bir firma tarafından verilen dilekçede, söz konusu yıkım için ileri sürülen rakamlar arasındaki farkın doğru olma ihtimali insanı dehşete düşürmektedir. Bir tarafta ihale edilen 278 bin TL, diğer tarafta bu iş için 850 bin TL 'ye dahi yapılabileceği iddiası. Bu fark öyle görmezden gelinecek, önemsenmeyecek bir fark değildir.  Kimse kusura bakmasın, kamuoyu bu konuda rahatsızsa ve gerçekten şehirde yıkım ihaleleri ile ilgili birçok söylenti varsa,  artık açık bir şekilde bu ihaleler incelenmeli ve araştırmalar sonucunda kamu zararının oluştuğu anlaşılırsa derhal cezai ve idari soruşturmalar başlamalıdır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivaslı
Sivaslı - 1 ay Önce

Sivaslı bunlar bayatladi,başka bir zerzevat bul.

Gakkoş ELAZIĞLI
Gakkoş ELAZIĞLI - 1 ay Önce

Yine atlamış sazan.Peki senin o avukatlıktan edindiğin haksız kazancı nasıl inceleyeceğiz. Tefeciler gibi icralarla avukatlık masrafı adı altında milleti söğüşlemenizi nasıl soracağız onuda söylesene HADSİZZZZZZ

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109