İl Başkanı Mehmet Kangal Tartışmalarla İlgili Açıklama Yaptı

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal Elazığ Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantının ardından çıkan tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Mehmet Kangal Tartışmalarla İlgili Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Valiliği tarafından düzenlenen toplantının ardından çıkan tartışmalarla ilgili DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal yazılı bir açıklama yaptı.

KANGAL: ÇÖZÜM ÖNERİSİ OLARAK SUNACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ BULUNMAMAKTADIR

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal yaptığı açıklamada, “Valilik bünyesinde gerçekleştirilen İl Koordinasyon toplantısı sonrası, siyasi parti temsilcilerinden sadece iktidar partisinin il başkanının davet edilmiş olması tarafımızca ve tüm muhalefet il başkanlarınca eleştirilmiştir. Eleştiriler üzerine ilimiz valisi tarafından, bu davetin kendisi tarafından yapılmadığı, konu ile ilgili bilgisinin olmadığı açıklaması gelmiştir. Bu konudaki tartışmalar devam ederken toplantıya katılım sağlayan Ak Parti kanadından, tüm devlet geleneklerini ve siyasi nezaketi hiçe sayan talihsiz bir açıklama gelmiştir. Gerçekleştirilen bu açıklamalarda; öncelikle kendilerinden başka kimsenin varlığını kabul etmeyen, farklı düşünce ve talepleri değersiz gören bir anlayışın varlığını görüyoruz. Bu açıklamalar diğer tüm partilere açıktan saygısızlık arz ettiği gibi, bu partilerin temsil ettiği tabanı da yok saymaktan başka bir şey değildir. Görünen odur ki; en doğruyu biz biliriz anlayışı genel merkezden il teşkilatlarına kadar sirayet etmiştir ve aynı tarz siyaset yerelde de devam etmektedir. İlimizde teşkilatı bulunan tüm siyasi parti temsilcilerinin o toplantıya değerli görüşleri ile katkı sağlayacağı ve sahadaki deneyimlerini memleketimizin faydasına olabilecek şekilde çözüm önerisi olarak sunacağından şüphemiz bulunmamaktadır” ifadelerine yer verdi.

KANGAL: DEVLET HEPİMİZİN DEVLETİ, MİLLET HEPİMİZİN MİLLETİDİR

Başkan Kangal, “Bir şehir için gerçekten önem arz eden böylesine geniş katılımlı bir toplantıya halkın büyük bir kesimini temsil eden, dertlerini bilen ve birebir sorunlara vakıf olan diğer siyasi parti temsilcilerinin katılımını gereksiz gören siyasi anlayışın, vatandaşımız nezdinde gerçekten bir karşılığı kalmamıştır. Çok sesliliğin, farklı düşüncelerin toplumumuza fayda sağlayacağı inancını yitirmiş bir parti, artık ömrünü tamamlamış bir hale gelmiştir. Gelinen aşamada artık iktidar partisi kendisini devletin üstünde gören bir anlayışa bürünerek, Devletin de Milletin de tek sahibi olduğunu zannetmektedir. Ancak şu bilinmelidir ki; bizim Devletimiz hiçbir zaman parti devleti olmamıştır ve olmayacaktır da; yine şu da unutmamalıdır ki, bu aziz Millet sadece söylemler üzerinden sahiplenme görüntüsü veren hamaset siyasetini en yakın zamanda sandığa gömecektir. Devlet hepimizin Devleti, millet hepimizin milletidir” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak23
Burak23 - 6 ay Önce

Dün akp savunanlar ayrılıp eleştir mi hiç inandırıcı olmuyor

MUSTAFA YÜKSEL
MUSTAFA YÜKSEL - 6 ay Önce

Be hey gafil ve de cahil.."Devletimiz hiçbir zaman parti devleti olmamıştır" diyorsun..Milli şef dönemini hiç duymadın mı? Hiç okumadın mı? CHP'ye don lastiği olmak bunu mu gerektiriyor?
İlk seçimde alacağı oy oranları %00,1 olanlar iktidara ömür biçiyor..Hadi ordan gafiller..

Okan
Okan - 6 ay Önce

Akp den başka parti çağrılmıyor

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109