İl Genel Meclisi 5. Oturum İle Devam Etti

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları gerçekleştirilen beşinci oturum ile devam etti. Toplantıda gündem maddeleri ve önergeler görüşüldü.

İl Genel Meclisi 5. Oturum İle Devam Etti

İl Genel Meclisi eylül ayı toplantıları Meclis Başkanı İbrahim Şerbet başkanlığında gerçekleştirilen beşinci oturum ile devam etti.

Toplantı Arıcak ilçesi Erimli beldesinde bulunan ziyaret şelalesinin ilimiz turizmine kazandırılması amacıyla nelerin yapılabileceği konusunun görüşülmesiyle başladı.

Arıcak ilçesine bağlı yoğunbilek köyünde bulunan tarımsal arazilerin daha verimli kullanılması amacıyla hazırlanan tarım ve hayvancılık komisyonu ve merkez ilçe Korucu ve Koç kale köylerinde afetzede yerleşim alanları için hazırlanan nazır imar planı ve uygulama İmar planının onaylanması konusu ile ilgili olarak İmar ve Bayındırlık komisyonu tarafından hazırlanan inceleme raporunun görüşülmesinin ardından oy birliği ile kabul edildi

Gündem dışı söz alan meclis üyesi Turgay Aksoy geçtiğimiz günlerde Ankara’dan gelen ve sosyal medyada büyük tepki toplayan turistlerin Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonlarına traktörlerle taşınmasını gündemine alarak, ulaşım sorununa çözüm bulunmasını talep etti.

Toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Video:

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2021, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103