İl Genel Meclisi Üyesi Halim Beyazelma: Alacakaya’da Doğalgaz Şimdilik Net Değil

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından doğalgaz rezervinin bulunduğu gündeme gelmişti. Bunun üzerine araştırma yapan Alacakaya İl Genel Meclisi Üyesi Halim Beyazelma “Yetkililerle görüştüm öyle bir şey şimdilik net değildir. Durum netlik kazanınca kamuoyuna açıklama yapacağız” dedi.

İl Genel Meclisi Üyesi Halim Beyazelma: Alacakaya’da Doğalgaz Şimdilik Net Değil

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından doğalgaz rezervinin bulunduğu haberi çıkmıştı.

Bunun üzerine Maden Tektik ve Arama yetkilileri ile görüşen Alacakaya İl Genel Meclisi Üyesi Halim Beyazelma, şuan böyle bir şeyin net olmadığın duyurdu.

Beyazelma yaptığı açıklamada, “Kıymetli hemşerilerimiz kamuoyun gündemine düşen bir habere açıklama getirmek istiyorum. Alacakaya Çataklı köyünde MTA çalışma sonucunda doğalgaz çıkmış deniliyordu. Yetkililerle görüştüm öyle bir şey şimdilik söz konusu değildir. Ne zaman devletimizin tarafında bir açıklama gelirse bende çıkarım kamuoyu ile paylaşırım. Böyle bir şey olursa ilimiz ve halkımız için duyururuz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2022, 18:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Gaz Muhendisi
Gaz Muhendisi - 6 ay Önce

Arama yaparken biri saldı sonra dedektorler otunce doğalgaz bulduk diye sevindik havalara uçtuk.

hakan
hakan - 6 ay Önce

film yapıyorlar önce bi hisse paylaşımı yapılsın kim ne kadar nemalanacak sonra açıklama yapılır :))))

SIRADAKİ HABER

banner109