İl Müdürü Pıhtılı Açıkladı Türkiye’nin 8’inci Merkezi Olacak

Türkiye’de profesyonel ve tam donanımlı Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinin 8’incisi Elazığ’a yapılıyor. Merkezin yılsonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

İl Müdürü Pıhtılı Açıkladı Türkiye’nin 8’inci Merkezi Olacak

24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremin yaraları sarılmaya devam ederken, kentte afet yönetiminin sağlanması için planlanan AFAD Yerleşkesi ile Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi yapılmaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı tarafından Güney Çevre yolu kenarına 40 dönüm alan içerisine yapılan merkezin kaba inşasının büyük bölümü bitti.

6 bin 500 metrekarelik büyüklüğe sahip merkezde, afetinin yönetileceği, 26 tane çalışma grubundan oluşan kamu kurumlarının görev yapacağı ve şehirdeki afetin olumsuzluklarının giderilebileceği profesyonel bir yönetim merkezi olarak planlandığı aktarıldı.

Merkezin aynı zamanda Türkiye’de profesyonel ve tam donanımlı Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nin 8’incisi olacağı aktarıldı.

PIHTILI: AFETİN PROFESYONEL OLARAK YÖNETİLEBİLECEĞİ BİR YÖNETİM MERKEZİ OLACAK

İl AFAD Müdürü Osman Pıhtılı, “AFAD yerleşkemizi 2019’da ihalesi yatırım programına alındı. Türkiye’de; İstanbul ve Ankara’da var sadece profesyonel bir yönetim haritası. 6 tane daha yapılmıştı. 2019’da 5 il daha davet edildi ihalesi yapıldı. Biri de Elazığ. Şu anda Elazığ’a sekizincisi yapılacak. Türkiye’nin sekizincisi buraya yapılıyor. Ancak, depremin olduğu hafta sözleşme imzalanıp işe başlanacaktı. Deprem oldu. Tabi bir taraftan işlemler başladı. İhalesi yapılmış bitmiş bir şey. İnşaat başladı, nasip olursa sözleşme tarihi Şubat. Şubat ayında alınacak. Ancak daha öne çekmeye çalışıyoruz. Bu yıl içerisinde yıl sonuna doğru başlayacak. Orası Profesyonel Afet Yönetim Merkezi olacak. İnşallah hiç ihtiyaç duymayız, hiç ihtiyaç olmaz. Acil afet günlerinde bütün kamu kurum ve kuruluşlarının ve STK’larının basınımızda dahil herkesin çalışma ortamlarının olduğu, afetin profesyonel olarak yönetilebileceği bir yönetim merkezi olacak” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Korkut
Korkut - 2 yıl Önce

Osman efendi, bırak reklamı,şuyu,buyu ne oldu,"Hak Sahipliği belgesi" neyi bekliyorsun,böyle giderse halk seni şeytan taşlar gibi taslayacak.Şovu bırak işine bak.Yapamiyorsan çek git.

Hak sahipligi
Hak sahipligi - 2 yıl Önce

Bize ne kardeşim. Önce konteynerde kalanlara ev yapın. Sonra kendinize siyah deri koltuklu makam odaları.

Kazım
Kazım - 2 yıl Önce

Rize deprem bölgesi değil kapalı alanı 9965 m2 olan Afad binası yuapılırken Elazığ a daha büyük kent ve deprem riski olan deprem yaşamış bir il 6500 m2 kapalı alan olan Afad yapılıyor. Gerçi sorun bina değil nitelikli personel sorunu var.

Mehmet mert
Mehmet mert - 2 yıl Önce

Biranonce bilgi verin reklamı bırakın, son haber yetkilileri sizden de kamuoyu adına baskı bekliyoruz bu kuruma, siteleri güncel değil en ufak bilgi yok telefonlara cevap vermiyorlar

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109