İl Müftüsü Selami Aydın Ağın İlçesini Ziyaret Etti

İl Müftüsü Selami Aydın, hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

İl Müftüsü Selami Aydın Ağın İlçesini Ziyaret Etti

İl Müftüsü Selami Aydın Ağın İlçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

İlçe Müftü Vekili Ferhat Çiçek tarafından karşılanan Müftü Aydın ilk olarak müftülük hizmet binasında personel ile bir toplantı yaptı. İlçedeki faaliyetler ve personel durumu hakkında Müftü Vekili Çiçek’ten bilgiler aldı.

Müftü Aydın daha sonra Kaymakam Neslihan Kısa’yı makamında ziyaret etti.

İlçede ihtiyaç duyulan 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu açılması için Kaymakam Kısa’ya teklif götüren Müftü Aydın’ın bu talebine olumlu cevap veren Kaymakam Kısa’dan en kısa zamanda bu kursun açılacağı müjdesini verdi.

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu ve İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş İsmail Balaban’ı da ziyaret eden Müftü Aydın tanışma ve bir müddet sohbet sonra, Ağın İlçe Emniyet Amir V. Hakan Karayiğit makamında ziyaret ederek gezisini sürdürdü.

İlçe merkezindeki camileri gezen Müftü Aydın ilk olarak Şimşek çarpması sonucu zarar gören Kayapınar köyü camini ziyaret ettikten sonra depremde hasar alan Yeni Payam köyü Cami’nde incelemelerde bulundu.

Köy Muhtarı Naci Aytekin’inde katıldığı incelemede Müftü Aydın, camilerin eksiklerinin tamamlanması için İl Müftülüğü olarak destek vereceklerini açıkladı.

15 Temmuz şehidimiz Şevket Uzun’nun ve Ağın şehidi Mahmut Ağgedik’in ailelerini ziyaret eden Müftü Aydın burada Kur’an okuyarak şehitlerin ailelerine taziyelerini iletti.

AYDIN: FİKİR ALIŞ-VERİŞİNDE BULUNUYORUZ

Müftü Selami Aydın Ağın İlçe gezisini tamamladıktan sonra yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Müftülük faaliyetlerinin sahada nasıl yürütüldüğünü yerinde görmek, personelimiz ile tanışmak, başta camiler olmak üzere diğer faaliyet alanlarındaki çalışmaları denetlemek, kamu kurum ve kuruluşları ile koordineyi sağlamak ve tabi bu arada vatandaşların taleplerini de dinlemek amacıyla periyodik olarak ilçelerimize geziler düzenliyoruz. Bu çerçevede Ağın ilçemizi ziyaret ederek inceleme ve denetimlerimizi yaptık. Deprem sonrası oluşan durumu yerinde gördük. İlçe müftülüğümüzün taleplerini dinledik, eksikleri not aldık. İl Müftüsü olarak görev yaptığım şehri ve insanlarını yakından tanımak ve müftülük olarak sahip olduğumuz imkanları yerinde görmek adına bu tür ziyaretlerimizin faydalı olduğuna inanıyorum. Müftülük personelimiz ve cami görevlilerimiz ile bir araya geliyoruz. Hizmet kalitemizi arttırmak adına toplantılar yaparak fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Ayrıca bu tür ziyaretleri taşrada görev yapan arkadaşlarımızın motivasyonunu arttırması açısından da önemli buluyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yıldırı
Yıldırı - 8 ay Önce

Nıye zahmet verdiniz sayın müftümüze biz gelırdık ziyaretine

Yıldırı
Yıldırı - 8 ay Önce

Nıye zahmet verdiniz sayın müftümüze biz gelırdık ziyaretine

SIRADAKİ HABER

banner103