İl Özel İdaresi’nden, Muhtarlara Bilgilendirme Toplantısı

Elazığ genelinde gerçekleştirdiği hizmetlerle kentin yaşam standartlarını yükselten Elazığ İl Özel İdaresi belirli periyotlarla muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

İl Özel İdaresi’nden, Muhtarlara Bilgilendirme Toplantısı

İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü Tarafından bilgilendirme çalışmaları kapsamında muhtarlara yönelik; imar kanunu ve kaçak yapılaşmanın doğuracağı sorunlara ilişkin bilgilendirme semineri Arıcak ve Alacakaya ilçelerinde düzenledi.

Gerçekleştirilen seminerde İmar kanunda yer alan düzenlemeler ve kaçak yapılaşma ile ilgili süreçler, sorunlar ve çözüm önerileri muhtarların hem imar kanunu hem de kaçak yapı ile mücadele çerçevesinde yapması gerekenlere ilişkin bilgiler verildi.

İl Özel İdaresi Coğrafi Bilgi Sistemleri Birimi tarafından hazırlanan köy yerleşik alan haritaları da muhtarlara teslim edildi.

Elazığ İl Özel İdaresi bilgilendirme seminerlerine diğer ilçelerde devam ederek tüm muhtarları köy yapılaşmasında uyulması gereken genel kurallar ile kaçak yapılaşmayla mücadelede yapılması gerekenler ve uygulanacak cezai işlemler hakkında bilgilendirilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 hafta Önce

Turuncu kravatlı her kimse kendi olduğu haberi okumak için gelecektir buraya,herkimsen bir mecliste nasıl oturulacağını öğren dal ya***k

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109