İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi İhalesi 6 Aralık’ta Yapılacak

Elazığ Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yapım ihalesi, 6 Aralık'ta yapılacak.

İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi İhalesi 6 Aralık’ta Yapılacak

Elazığ Belediyesi İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yapım ihalesi, 6 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Elazığ’ın bugünü ve yarınları için büyük önem taşıyan ve şehri güçlü bir altyapı sitemine kavuşturacak altyapı yenileme çalışmaları devam ederken şehrin geleceğine yönelik önemli bir yatırım daha hayata geçiyor.

İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi (Biyolojik Azot ve Fosfor Giderimli Uzun Havalandırmalı Aktif Çamur Prosesi) yapım işi ihalesine yönelik teklifler, 6 Aralık 2022 tarihine kadar EKAP üzerinden alınacak.

Elazığ’ın 2053 yılına kadar ihtiyacını karşılayacak İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yapım İhalesi, 6 Aralık 2022 tarihinde Elazığ Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Keban Baraj Gölü başta olmak üzere su kaynaklarının korunarak doğaya ve çevreye zarar verilmeden atık suların arıtılmasını sağlayacak tesis, Elazığ-Bingöl Karayolu 17. kilometrede yer alan mevcut arıtma tesisisin yer aldığı yaklaşık 250 dönümlük arazi üzerinde inşa edilecek.

Tesis, şehrin çevresel anlamda kazanacağı en önemli yatırım olarak hayata geçirilmiş olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109