İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı

İlköğretim haftası dolayısıyla bir tören düzenlendi. Törende İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı

İlköğretim haftası dolayısıyla bir tören düzenlendi

Düzenlenen tören kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlü Feyzi Gürtürk ve Şube Müdürleri, Covid-19 tedbirleri ile Atatürk anıtına çelenk sundu.

Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasının ardından Saygı duruşunda duruldu, İstiklal Marşı okundu.

GÜRTÜRK: GÖNÜL RAHATLIĞIYLA OKULLARIMIZA ÖĞRENCİLERİ GÖNDEREBİLİR

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, okul öncesi ve ilköğretimde seyreltilmiş eğitimin 21 Eylül’de başlayacağını belirterek, “Okul öncesi ve 1’inci sınıflarımızda eğitim ve öğretim başlamış olacak, seyreltilmiş olarak.  Bu çalışmalarda tüm okullarımız eğitim ve öğretime hazır hale getirildi. Öğrencilerimiz güvenle, velilerimiz gönül rahatlığıyla okullarımıza öğrencileri gönderebilir. Bu süreçte her öğrenci 1’inci hafta 1 gün okula gelecek. Uyum eğitimi olarak değerlendirebiliyoruz bunu. Çocuklarımızın sosyal olarak kendilerini, arkadaşlarını, öğretmenlerini, okulu tanıması, ihtiyaçların nasıl olacağı konusunda uyum eğitimi olacak. Daha sonraki haftalarda arttırarak bu görülmez bela olan Covitten kurtularak öğrencilerimizi tüm sınıf düzeylerinde eğitimimize başlamış oluruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109