İmzalar Atıldı, Çalışanların Yüzü Güldü

Hizmet İş Sendikası ile Maden Belediyesi arasında beklenen imzalar atıldı. Toplu iş sözleşmesi çalışanların yüzünü güldürdü.

İmzalar Atıldı, Çalışanların Yüzü Güldü

Hizmet İş Sendikası ile Maden Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesinin imzaları atıldı.

İki yıl geçerli olacak olan toplu iş sözleşmesinde taraflar birinci yıl yüzde 11 ikinci yıl yüzde 7’lik zamma imza attılar. 

CAVLI: BÜTÜN İMKANLARINI ZORLAYARAK BUNU VEREBİLDİĞİNİ SÖYLEDİLER

Hizmet İş Sendikası Başkanı Kazım Cavlı, “Bu sözleşme kadrolu eski işçilerimiz için geçerli. Yapmış olduğumuz zam az da olsa sürekli olduğundan dolayı belediye başkanı bütün imkanlarını zorlayarak bunu verebildiğini söylediler. Bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. İşçi arkadaşlarımızın da inşallah çocuklarıyla beraber sağlık ve huzur içinde yemelerini Cenap-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

YAVUZ: BİR SONRAKİ SÖZLEŞMELERİMİZ DAHA YÜKSEK ORANDA İNŞALLAH OLACAKTIR

Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz, “İşçimizin alın teri kurumadan hakkının verilmesi gerektiği noktasında oldukça hassas davranıyoruz. Belediyemizin tüm zor şartlarına rağmen, kısıtlı imkanlarına rağmen bütçemizi zorlayarak biz bu kardeşlerimizi en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Haklarını vermeye çalıştık. İnşallah daha ileriki dönemlerde belediyemizin bütçesi iyi oldukça bir sonraki sözleşmelerimiz daha yüksek oranda inşallah olacaktır. Ben hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. İşçilerimizin de bu kazançlarını, bu zamlarını iyi günlerde çoluk çocuklarıyla birlikte harcamalarını diliyorum. Teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

İmza töreni Başkan Cavlı’nın, Belediye Başkanına sunduğu hediye ile tamamlandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
MM
MM - 2 yıl Önce

ENFLASYON 100 DE 1 MİLYON OLMUŞ 2 YILDIR EZİLEN TAŞERON BELEDİYE İŞÇİSİ 100 DE 11 ZAMLA 2 YIL DAHA EZİLECEK YÜZLER GÜLÜYORMUŞ DALGA GEÇİYORSUNUZ BU NASIL HABER BAŞLIĞI

SIRADAKİ HABER

banner109