İnönü Üniversitesi 14. Kısa Film Festivali 16-19 Mayıs'ta

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Yatkın,  14. Kısa film festivalinin 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivale rekor başvuru yapıldığını söyledi.

İnönü Üniversitesi 14. Kısa Film Festivali 16-19 Mayıs'ta

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Sinema Topluluğu tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi tarafından destek verilen ve 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 14’üncü İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular 31 Mart’ta tamamlandı.

Festivale Ulusal Kategoride 186, Uluslararası Kategori’de ise 876 eser başvurdu.

Toplam başvuru sayısı 1062 olurken, İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali tarihinde bu sayılarla başvuru sayısı açısından rekor kırılmış oldu.

Festivale en çok başvuru 193 eserle İran’dan yapılırken İran’ı 89 eserle Hindistan, 55 eserle Amerika Birleşik Devletleri, 49 eserle Rusya takip etti.

Rekor başvuru ile ilgili bilgi veren İletişim Fakültesi Dekanı hemşehrimiz Prof. Dr Ahmet Yatkın “Bu seneki festivalimize bu kadar filmin gelmesi aslında bizi şaşırtmadı. Her sene çıtasını yükseltmeye çalışan ve samimi bir festival yapan ekip bu festivali bu günlere getirdi. Önümüzdeki yıllarda daha da çok çalışarak festivalimizi hak ettiği noktaya getireceğiz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 hafta Önce

Hemen Bizde yapak...

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117