İnşaat Mühendisi Yusuf Gürkan: 65 Bin Konut Çözüm Bekliyor

İnşaat Müteahhitleri Derneği Yürütme Kurulu Üyesi İnşaat Mühendisi Yusuf Gürkan, deprem yönetmeliğine uygun olmayan 65 bin konutun çözüm beklediğini ifade ederek, örnek ada bazlı dönüşüm hedeflediklerini vurguladı.

İnşaat Mühendisi Yusuf Gürkan: 65 Bin Konut Çözüm Bekliyor

İnşaat Müteahhitleri Derneği Yürütme Kurulu Üyesi İnşaat Mühendisi Yusuf Gürkan, deprem yönetmeliğine uygun olmayan 65 bin konutun çözüm beklediğini ifade etti.
Gürkan; Elazığ’da ada bazlı kentsel dönüşümün, artan enflasyon ve üretim maliyetlerinden dolayı 24 Ocak depreminden bu yana yapılamadığını ifade ederek, “ Bu sorunun çözülmesi için ilerleyen zamanlarda gerekli yol haritası çizilecektir. Elazığ’da acil olarak dönüştürülmesi gereken, 2000 yılı öncesi yapılan konutlardan, revize edilen deprem yönetmeliklerine uygun olmayan yaklaşık 65 bin konut var.. Bu riskli yapıların dönüştürülmesi sürecinde Elazığ’da yaklaşık 10 yıllık işsizlik sorunu da çözülecektir” dedi.

Gürkan, Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği olarak Elazığlılara, TOKİ’nin sağladığı imkân gibi 15-20 yıl çok düşük faiz kredi imkânı talebinde bulunacaklarını söyledi.

İnşaat Mühendisi Gürkan, Cumhurbaşkanının da yakın bir zamanda açıkladığı kentsel dönüşüm kredi finansman desteğini bürokrasi engeline takılmadan Elâzığ İnşaat Müteahhitleri Derneği olarak Elâzığ’da örnek ada bazlı dönüşüm hedeflediklerini vurguladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109