İpek Böçekçiliği  Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

ETSO Kadın Girişimciler tarafından başlayan ipekböceği yetiştiriciliği projesiyle, İpek Böcekçiliğine kadın eli değiyor. 9 ay önce başlayan proje sonuç vermeye başlarken, bilgilendirme eğitimleri de sürüyor.

İpek Böçekçiliği  Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi Çalışmaları kapsamında Bursa Kozabirlik Yönetim Kurulu ve Eğitmenleri tarafından ipekböceği yetiştiricilerimize yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı ETSO’da gerçekleştirildi.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayşegül Metin, aralarında Fırat Üniversitesi ve İl Tarım Müdürlüğünün de bulunduğu Elazığ TSO İpekböcekçiliği Yetiştiriciliği İcra Komitesi Üyelerinin de bulunduğu toplantıya konuya ilgi duyan çiftçiler ve diğer ilgililer katıldı.

ÇAKIR: KOZACILIĞI ELAZIĞ’A GERİ GETİRECEĞİZ

Koza Birlik yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Çakır, ülke genelinde üreticilere 59 ilde kozacılık yaptıklarını belirterek, “Koza Birlik 1940 yılında kurulmuş 5 kooperatifi olan bir kuruluştur, Türkiye’nin birçok yerine hizmet götürüyor birçok ilimizde kozacılığı yaptırıyoruz bizi davet ettikleri zaman her yere giderek arkadaşlara bilgi veriyoruz” diye konuştu.

Elazığ’ında önümüzdeki süreçte kozacılık alanında önemli yere geleceğini aktaran Çakır, Eski yıllarda Elazığ’da ciddi anlamda kozacılık yapıldığını ve eski canlılığı geri getireceklerini ifade ettiler.

Bilecik Koza Tarım Satış Kooperatifi Müdürü Ahmet Genç, katılımcılara ipekböcekçiliği konusunda eğitim verdi.

METİN: ÇOK CİDDİ BİR EMEK VERDİK

ETSO Kadın girişimciler Başkanı Ayşegül Metin, başlattıkları projenin sonuçlarının alınmaya başladığını belirterek, ”çok ciddi bir emek verdik toplantılar güzel geçti, eğitimlerimiz başladı ve devam edecek şuanda 9 aylık bir emeğin sonucunu topluyoruz kadın girişimciler olarak projenin bu boyuta gelmesi dolayısıyla çok mutluyuz“ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103