İpek Yolu Gençlik Merkezi'nde Koruyucu Yüz Kalkanları Üretiliyor

İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde koronavirüs nedeniyle maske üretimine başlandı. Gençler seferber oldu ve Elazığlılar için binlerce koruyucu yüz kalkanı üretiyor.

İpek Yolu Gençlik Merkezi'nde Koruyucu Yüz Kalkanları Üretiliyor

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde olan ve çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi adeta maske fabrikası haline dönüştürüldü.

Eğitim ve spor alanları başta olmak üzere tüm alanlarda şehre büyük katkısı olacak Avrupa ve Türkiye’de tek olan İpekyolu Gençlik Merkezi’nde koronavirüs salgını nedeniyle koruyucu yüz kalkanı üretimine başlandı.

İpek Yolu Merkezinde Gençlik Liderlerinin de katılımıyla 3D yazıcı teknolojisiyle sağlık çalışanları ve kamu çalışanları için "koruyucu yüz kalkanı" üretimi tüm hızıyla devam ediyor.

Koronavirüs salgının ardından toplanan gençlik liderleri ekipleriyle birlikte koruyucu yüz kalkanı üretme kararı aldı. İpek Yolu Gençlik Merkezi hemen adeta bir fabrikaya dönüştürüldü. Gençler binlerce koruyucu yüz kalkanı üretimine başladı. Üretilen kalkanlar, sağlık çalışanlarına ve kamu çalışanlarına teslim ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSEYİN
HÜSEYİN - 1 yıl Önce

Helal olsun size böyle evlat yetiştiren o anne babalardan Rabbim razı gelsin. Bu ülkeyi kimsenin bölmeye gücü yetmez hamdolsun gençlerimizde hala umut var BarekAllah

doğan
doğan - 1 yıl Önce

böyle bir merkezin varlığından haberdar olmamız çok iyi oldu..Projede çalışan arkadaşlarımızın emeklerine sağlık..
Bir vatandaş olarak bizim de bu siperliklerden faydalanma şansımız var mı? ilgili merkez ile nasıl irtibata gecebiliriz?

SIRADAKİ HABER

banner103