İpek Yolu Gençlik Merkezi’nden Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla geçtiğimiz günlerde resmi açılışı yapılan, Elazığ'ın önemli eğitim ve kültür tesisi olmaya aday İl Özel İdaresi İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi Mart ayında ilk faaliyetlerine başlıyor.

İpek Yolu Gençlik Merkezi’nden Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen “İpek Yolu İllerindeki Kadın ve Gençlerin Aktif Yaşama Dâhil Edilmesi ve İstihdama Katkı Projesi” kapsamından proje döngüsü yönetimi eğitim programı 1-2-3-4 Mart 2021 tarihinde Elazığ'da İl Özel İdaresi İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Uygulamalı olarak proje döngüsü eğitimi verilecek olan projede, proje fikrinin belirlenmesi, sorun, paydaş, hedef ve strateji analizleri, faaliyetlerin ve kaynakların planlanması gibi eğitim başlıkları yer alıyor. Eğitim, Avrupa Birliği projeleri yazımı ve Proje Döngüsü Yönetimi esaslarını içeriyor.

4 gün sürmesi planlanan projeye Elazığ’da ikamet eden, 18-30 yaş arasında proje hazırlama konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılım sağlayabilecek. Etkinlik sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Proje Fırat Kalkınma Ajansı destekleri ile Elazığ Valiliği, Elazığ İl Özel İdaresi, Fırat Üniversitesi ve Elazığ Belediyesi ortaklığında yürütülecek.

Projeye başvurmak isteyenler İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin @ipekyolugenclik instagram ve twitter hesabından bulunan bilgilendirme ve yönlendirmeler üzerinden başvuru yapabilecekler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atilla
Atilla - 2 hafta Önce

Arkadaş hep reklam yapıyorsunuz ne zaman gitsek kapı duvar kimsecikler yok kayıtlar ne zaman hangi faliyetler var bilinmiyor reklamda var görünürde bişey yok

Sanane
Sanane - 2 hafta Önce

Etkinlikler hakkinda bilgi verilmesi lazim . Kimler katilabilir, projeleri olan kisilermi katilabiliyor yoksa sıfirdan egtim ve yetistirmemi var bilgilerini net vermeleri lazim. Hangi konuda egitim ve beceriler gelistirilecek bunun sosyal medyada bilgisi paylasilmasi lazim .sonucta bu merkez cok emek verilip kuruldu amaci cok farkli planlandi devletin emegini boşa vermeyin bir kaç kisiyi getirip selfi cektirip sadece aksama kadr çay icilip yemek yiyilen yer olmamali. Sonucta devletin bir cok ilim yuvasi diye actigi çok buyuk emek verdigi gencelrden ilgi bekledigi yerlerde çalisan gorevlielr aksama kadar yan gelip yatiyor .lutfen bu merkezi o hale getirmeyin .

SIRADAKİ HABER

banner7