İpek Yolu Merkezi Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açılacak

Cumhurbaşkanlığı himayesinde çok sayıda kurum ve kuruluşun desteği ile Elazığ Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanan Elazığ'ın en önemli eğitim ve kültür tesisi olmaya aday İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 25 Ocak 2021 Pazartesi günü açılıyor.

İpek Yolu Merkezi Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açılacak

Alanında ülkemizde bir ilk olacak olan İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezinin toplam fiziki büyüklüğü 220 bin metrekareyi bulmaktadır. Merkezde, bir adet ana operasyon binası yer almakta ve bu binada çok sayıda atölye bulunmaktadır.

Komplekste yazılım, kodlama, robotik, teknik atölye, tasarım atölyesi, montaj atölyesi gibi birçok temalardan oluşan atölyeler yer almaktadır. 3 adet tematik eğitim ve konferans salonu, 500 kişilik yemekhane, 500 kişilik teras alanı ve bir kütüphanenin yer aldığı komplekste, çocuk trafik eğitim parkurları ve çocukların analitik düşünme yetisini geliştirecek dış mekân tematik eğitimi alanları bulunmaktadır.

Arazi içerisinde Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezlerinden birisini de bünyesinde bulunduran komplekste, toplamda 256 yatak kapasiteli misafirhane ve genç evleri yer almaktadır. Günübirlik konaklama alanları da olan tesiste 100 kişilik çadır kamp alanı da bulunmaktadır.

Geçtiğimiz yıl yerli ve geleneksel tohumları yaşatmak adına milyonlarca fide üretilip dağıtılan merkezde, tarımsal çeşitliliğin geliştirilmesine imkan sağlayacak olan tıbbı ve aromatik bitki üretimi ve sera alanlarında çeşitli sebze çeşitlerinin yetiştirilmesi de planlanmaktadır. 10 ayrı birimin eğitim, kültür ve üretim gerçekleştireceği tesiste Türkiye’den ve yurt dışından gelen gençlere staj ve istihdam olanağı sağlanması planlanıyor.

Elazığ’ın eğitim ve kültür faaliyetlerine önemli bir değer katacak olan İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’a gelmeleriyle 25 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 15.30’da açılacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 12:34
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 4 ay Önce

Tasarımda yeşil boya biraz fazla kullanılmış. Gerçekte de kahverengi bozkır toprak fazla.Cumhurbaşkanı biraz mahalle içine girsin görsün yolların, kaldırımların halini.

23
23 - 4 ay Önce

İSMİ LAZIM DEĞİL AMA HERKES BİLİR BİR MİLLETVEKİLİ KENDİNİ CUMHURBAŞKANINA GÖSTERME ÇABASI NEDENİYLE ELAZIĞ'IN BAŞKA SORUNU YOKMUŞ GİBİ CUMHURBAŞKANIN DEĞERLİ VAKTİNDEN ÇALIP ELAZIĞ'IN VE ELAZIĞLI'LARİN SORUNLARINI GOSTERMEK YERİNE SAÇMA SAPAN REKLAM YAPMAK AMAÇLI YERLERİ GÖSTERİYORLAR. ÇOK YAZIK. BİR CUMHURBAŞKANI KAC DEFA GELİR BİR ŞEHRE BU FIRSAT BÖYLE Mİ KULLANILIR. SENİ YÖNETENLER VE BUNLARI SECENLERE ÇOK YAZIK.

Altincevreli
Altincevreli - 4 ay Önce

Gelsin akcakirazin yollarını görsün

Kenan
Kenan - 4 ay Önce

İşleri güçleri Elazığlıların sorunları değil asıl amaçları , göze girmek iyi konum kapmak algıyı yönetmek.

SIRADAKİ HABER

banner103