İŞKUR'a İlk Gün Rekor Başvuru Yapıldı

Elazığ’da 9 ay sürecek Toplum Yararına Program kapsamında toplam 672 kişi istihdam edilecek. Cuma gününe kadar müracaatların yapılacağı TYP’ye ilk gün 3 bin 700 kişi müracaat etti.

İŞKUR'a İlk Gün Rekor Başvuru Yapıldı

İşsiz vatandaşlara destek olmak amacıyla geliştirilen Toplum Yararına Program kapsamında Elazığ’da 672 kişi İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde istihdam edilecek.

Toplam 9 ay çalışacak olan 672 kişinin 500’ü temizlik görevinde, 172’si ise okullarda güvenlik görevinde çalışacak.

TYP’nin personel alım başvuruları Elazığ İş Kur İl Müdürlüğü’nde bugün sabah itibariyle başladı. Müracaat nedeniyle İŞKUR İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruk oluştu.

İLK GÜN REKOR BAŞVURU

672 kişinin 9 ay boyunca çalışacağı iş alımı için ilk gün müracaat eden kişi sayısı da belli oldu. Müracaatların alındığı ilk gün 3 bin 700 kişi İŞKUR İl Müdürlüğü’ne giderek müracaat etti.

İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı, “Bugün TYP kayıtlarının ilk günüydü. 3.700 başvuru aldık. Yoğun bir ilgi vardı. Saat 11 gibi sıra bitti normale döndü. Olumsuzluk olmadan ilk günü bitirdik” dedi.

MÜRACAATLAR CUMA GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

672 kişinin 9 ay süreyle istihdam edileceği TYP başvuruları Cuma gününe kadar İŞKUR İl Müdürlüğü’nde devam edecek. 672 kişi noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7