“İslam Dünyası ve Teknoloji” Konferansı Gerçekleştirildi

Elazığ Harput Eğitim Merkezi’nde “İslam Dünyası ve Teknoloji” konulu Konferans verildi.

“İslam Dünyası ve Teknoloji” Konferansı Gerçekleştirildi

Elazığ Harput Eğitim Merkezi’nde “İslam Dünyası ve Teknolojikonferansı düzenlendi.

Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz de eğitim gören kursiyerlerimize yönelik Bilimsel ve teknolojik alanlarda günceli takip etmek ve teknolojiyi helal yoldan kullanma konusunda Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Öğretim Üyesi, Yazılım Mühendisi Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu 11 Ekim 2019 Cuma günü “İslam Dünyası ve Teknoloji” konulu bir konferans verdi.

TUNÇ: TEBLİĞ ARACI OLARAK KULLANILMASI GEREK

Konferansın açılış konuşmasını yapan Harput Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç “Din Görevlileri olarak teknolojiyi günün şartlarına uygun ve bir tebliğ aracı olarak kullanılması gerektiğinin vurgusunu” yaptı.

TÜRKOĞLU: ENTERESAN BİR DURUM YAŞIYORUZ

Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu hazırladığı görsel sunumunda, “Bilişim dünyasının çok hızlı bir dönem yaşadığını bu gün 11 Ekim 2019 Cuma günü üretilen bir bilginin dünya kurulduğu günden bugüne kadar üretilen bilgiden daha fazla olduğunu altını çizen Türkoğlu çok enteresan bir durum yaşadığımızı ve üretilen bilginin doğruluğunun bilimsel tespiti büyük bir sorun oluşturduğunu, 82 milyon nüfusa sahip ülkemizde 48 milyon internet abonesinin 71 milyon Mobil Telefon aboneliğinin varlığının istatistiği bilgilerini paylaştı, sunumunda bilgisayar sektöründe yazılım ve donanım başlığı altında donanımı insan cesedine, yazılım sektörünü de insan ruha benzeterek yazılı mühendisliğinin önemini anlatan Türkoğlu savunma sanayimizde F15 uçaklarının yazılım ve kodlama sistemini milli yazılım kazandıktan sonra daha verimli kullanılmaya başlandığının vurgusunu yaptı, cep telefonu bağımlılığı ve internet kullanımı ve helal yoldan yazılım kullanma” konularına değindi.

Sunumu sonunda kursiyerlerin sorularını cevaplandırdı.

Harput Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç tarafından Türkoğlu’na hediye takdim edildi ve program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7