İstifa Eden Yönetimden Açıklama

Elazığspor kulübü tarafından, kulüp binasında basın toplantısı düzenlenerek istifa gerekçelerini açıkladı.

İstifa Eden Yönetimden Açıklama

Yapılan yazılı açıklamayla görevini bıraktığını açıklayan Elazığspor yönetimi, bugün kameralar karşısına çıktı.

Kulüp başkanı İrfan Yumakgil, düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Yumakgil yaptığı açıklamada, “beni o makama davet eden başkanımız verdiği sözün yüzde doksanını yerine getirmemiştir” derken, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı işaret ederek, “projenin üzerine geldiğimi son anda farkettim” diye konuştu.

YUMAKGİL: TARAFTARLAR İÇTEN İÇE BİZE BİLENDİLER AMA BİLMEDİKLERİ BİR KONU VARDI

Yumakgil, “Biz Elazığspor’da yönetime gelmeyi düşündüğümüzde çok büyük projelerimiz vardı. Ama maalesef bunların çoğunu gerçekleştiremedik. Çoğunda da hiçbir destek almadık. Almadığımızdan dolayı; taraftarlar içten içe bize bilendiler. Ama bilmedikleri bir konu vardı. Elazığspor o günlerde maalesef kapanıyordu, maalesef forma tescili bile yapılmamıştı, kamp giderleri bile ödememişti. Her şeyle perişan bir haldeydi. Allah razı olsun, yönetici arkadaşlarımızla birlikte değerli Alacakaya Mermer Sahipleri, Ticaret Odası Başkanı ve Kolin Holding’in birlikteliğinde bugüne kadar bu işleri buraya kadar getirdik. Ama hep bugün haftaya halledeceğiz, diğer ay şu işi çözeceğiz temennileri havada kaldı” ifadelerini kullandı.

YUMAKGİL: HEM EKONOMİDE HEM DE KULÜPLERDE BÜYÜK ÇIKMAZLARA UĞRATTI

İrfan Yumakgil, “Bizim makus talihimiz şanssızlığımız devletin bir anda kurlardan ve enflasyondan etkilenmiş olması bu etkilenme hem ekonomide hem de kulüplerde büyük çıkmazlara uğrattı. Ben Pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonundaki görüşmemde yetkililerin ifadesi şuydu; siz üzülmeyin 128 tane profesyonel takımımız var, bunun 120’si aynı bu şekildedir ama sizin kulübünüzün borçlarının faiz ve icralarla çıkmaza girmesi hususu vardır. Onun için siz hareket edemiyorsunuz, yoksa diğerleri bu borçları bu faiz ve icra olmadığından dolayı çevirebilecek durumda olanlar var. Tabi bu ayrı konu” şeklinde konuştu.

YUMAKGİL: BEN BİR PROJENİN ÜZERİNE GELDİĞİMİ ORADA SON ANDA FARK ETTİM

Başkan Yumakgil, “Her şeyi yumuşak geçmeye çalıştım, kimseyi incitmemeye çalıştım, kimseye bir laf gelmesin istedim, her lafı ben göğüsledim. Hatta bunu genç taraftarların çoğu bana faceebokdan whatsappdan attılar, söylediler. Yine söylüyorum; her şey Elazığ için olsun. Çok konuşmaktansa az konuşmak her şeyi daha iyi anlatır diye düşüncesindeyim. Yalnız beni bu makama çağırıp da davet eden sevgili başkanımız o gün orada verdiği sözün %90’ını yerine getirmemiştir. Ben bir projenin üzerine geldiğimi orada son anda fark ettim. Çünkü o ara taraftar grubu liderleri de oradaydı. Ben her şeyi sineme atıyorum, içime atıyorum. Bunu atarken de biliyorsunuz bir hastalıkta geçirdim. Ama neden bunları hep yaptım? Hep Elazığ bir yere gelsin, Elazığspor bu borç cenderesinden kurtulsun diye düşündüm. Maalesef bu borçlar her gün üste geliyor, her gün faiz geliyor. Bunu çözmenin tek yolu vardır; bir an önce projelere, büyük projelere hemen onay verip bu kulübü bir an evvel Türkiye’de borç batağından kurtarmak” dedi.

YERLİKAYA: BU ŞEHRİN KADERİYLE OYNUYOR BU İNSANLAR

Elazığspor Asbaşkanı Murat Yerlikaya, “Geçen yıl gelen yardımların onda biri değil, %1’i dahil belediyeden gelmedi. Bir otobüse şu takım haftasonu gideceği deplasmana bir otobüse eğer biz kırk defa arıyorsak, rica minnet ediyorsak yazık. Vallahi yazık. 50 tane, 60 tane yeni otobüs alındı, rica ettik buraa 2 tane eski otobüs verin dedik. Çok mu bir şey istedik biz? Bunu dahil çok gördüler. Bir “gıda” kendisi söz verdi. ‘Ben Elazığspor Kulübünün gıdasını ben karşılayacağım’ dedi. Bir gıda için on defa aranır mı? bu kulübe yazık, şu memlekete yazık. Bu şehrin kaderiyle oynuyor bu insanlar” diye konuştu.

YERLİKAYA: KİM BURADA BİR OYUN OYNAYACAKSA ALLAH YARDIMCISI OLSUN

Yerlikaya, “İnşallah bizden sonra kim gelecekse kim gelir onu da bilmiyoruz. Necati Bey geliyor mu? Gelmiyor mu? Onu da çok net bilmiyoruz. Ama hangi oyuncu gelecekse buraya kim burada bir oyun oynayacaksa Allah yardımcısı olsun. Belediye Başkanımız ona ne imkanlar sunar, neler yapar? Bu şehrin tek çıkışı var. Belediye’nin desteği olmadan Elazığspor Kulübü sadece Elazığspor değil tüm kulüpler Belediye destekleriyle yaşıyor, niye bizim şehrimizde yaşanmıyor bu ya? Neyi bekliyoruz? Sizin aday adayısın, ya da adaysın demenizi mi bekliyoruz biz? Bu şehir onu mu bekliyor, bu adamlar hepsi mutsuz mu olacaklar. Burada herkes mutsuz mu olacak? Anlam vermek mümkün değil” diye kaydetti.

YERLİKAYA: ELAZIĞSPOR’UN KADERİYLE OYNADILAR

Murat Yerlikaya, “İnşallah Belediye Başkanımız yeni bir arkadaşı getirir ya da getirmeye çalışır. Ya da kim gelecekse, kim aday olacaksa Allah yardımcısı olsun. Yapılabilecek her şeyi yaptık. Hiçbir şeyde kafamızda soru işareti kalmadı. Biz kendimizce hiç kimseye haksızlık etmedik, kulüp geçen yıl aynı takım her defasında söylüyoruz; biz gurur duyuyoruz yaptığımızda; geçen yıl aynı takım 20 milyon liraya oynayan bir takımı biz şu an 9 milyon liraya oynatabiliyoruz. Siz eğer gidecektiyseniz bizim paralarımıza ne oldu dedi oyuncular. Size inandık, güvendik diyorlar. Ne olacak bizim paramız diyorlar, bunun hesabını nasıl vereceksiniz diyorlar. Ben söylüyorum; yönetim olarak biz hakkımızı helal etmiyoruz. Murat Yümlü Bey nasıl açıkladıysa, hakikatten bu bir proje. Allah Elaızğspor’un yardımcısı olsun. Herkes bu dünyada hsap yoksa diğer dünyada bir hesap var, öteki dünyada bir hesap var. Biz hakkımızı helal etmiyoruz. Bu şehrin kaderiyle oynadılar, Elazığspor’un kaderiyle oynadılar. Bu kulüp kapanacak. Bunu istiyorlar” ifadelerine yer verdi.

AKGÜN: HER HAFTAKİ TOPLANTILAR BİZİ BU SÜRECE GETİRDİ

Basın toplantısında son olarak konuşan Elazığspor sportif direktörü Tuncay Akgün ise, “Bir şey yapamayacağım bir yerde benim durma şansım yoktur. Başkan da aynı şekilde, Asbaşkan da aynı şekilde. Dolayısıyla bu her haftaki toplantılar bizi bu sürece getirdi. Ama artık geldiğimiz noktada bundan sonra bir şey veremeyeceğimizi her şey çok net açık ortada. O yüzden de böyle bir karar alındı, bu da inşallah Elaızğ2a hayırlı olur. Ama sportif anlamda burada yapacak şeyler bellidir. En büyük proje de buradaki bu tesistir. Burası bir şekilde devredilip, başka bir yerde verilip oradaki şeylerin çok ivedi bir şekilde yapılıp özüne dönülmesidir. Ama siyasilerin de eğitimle ilgili şeyleri bir an önce teklif verip bunların değiştirilmesi” dedi.

AKGÜN: KAFAMIZDA O KADAR GÜZEL ŞEYLER VARDI Kİ

Akgün, “Burada futbolcu yetiştirme lisansınız sıfır. Elazığspor kendi tesisini yapar, kendi ortaokulunu, lisesini yaparsa o zaman kendisi bu şeyi yetiştirir. Çünkü ona göre belirlenir, ona göre sporcusunu antrenmana çıkarır, yedirir içirir, gerekeni yapar. O zaman her yerden getirir. Çünkü özünüze ancak böyle dönebilirsiniz. Konuşuyorlar ya; bu adam geldi ama sportif anlam nerede. Kafamızda o kadar güzel şeyler vardı ki; ama bunların hiç birini uygulayamıyorsunuz. Bundan sonra da geçmişle ilgili bir toplantı yaptık, söyleme gereği duydum. Ama artık bundan sonra da buncların konuşmasının hiç bire şeye fayda getirmeyeceğini söyledim. Ben aynı şeyler konuşmaya gerek duymuyorum. Çünkü onun için çok fazla şeye sahibiz, fazla gerek duymadığım için gerek duymadım” ifadelerini kullandı.

AKGÜN: HER ŞEYİ FARKLI KONUŞABİLİRLER AMA NİYET BELİ

Sportif Başkan Akgün, “Elazığspor’a ve bütün Elazığlılara sevgiler, saygılar. Herkesin yolu açık olsun. İnşallah Elazığspor layık olduğu yere gelir diye düşünüyorum. Ama bu şartlarda, bu imkanlarda çok zor. Sanki insanlar zorlayıp da Elazığspor kapatmak istiyorlar. Kusura bakmasınlar, burada benimde sporcu olarak emeğim fazlaydı, şimdi de emeğim fazladır. Burada yatıp kalkan bir kulübü üç beş kişinin kapatmaya ne hakkı var, ne de yetkisi var. Elazığ, Elazığspor’a sahip çıksın. Ben Bütün Elazığ’dan onu bekliyorum. Emin olun eğer bugün statlara 10 bin 15 bin kişi gelse bu insanlara çok rahat ulaşamaz. O zaman o desteği yapmak zorundalar, o yardımı vermek zorundalar. Benim ilk toplantıda söylemek istediğim şey oydu zaten. Her yere girebilip her şeyi farklı konuşabilirler. Ama niyet beli. Allah biliyor. Gönlümüzü de, yüreğimizi de biliyor. O yüzden çok rahat konuşabiliyoruz. Elazığspor taraftarı Elazığspor’u yalnız bırakmasın. Seçim zamanları geldiği zaman şey yapıyorlar ya işte o zaman destek olacaklar. Bugün biz gittiğimiz zaman Adana Demir’de 10 bin kişi vardı” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
burhan
burhan - 2 yıl Önce

Hem Elazığsporu hemde Elazığ imarını katlettiler

SIRADAKİ HABER

banner7