İYİ Parti DEVA Partisi Kadın Kolları Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

İYİ Parti ve Deva Partisi Kadın Kolları Başkanlıkları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte kadınlarla bir araya geldi.

İYİ Parti DEVA Partisi Kadın Kolları Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

İYİ Parti ve DEVA Partisi Kadın Kolları başkanlıkları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi.

Parti binasında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Halide Ataş Tozlu, “İYİ Parti iktidarında ilk işimiz İstanbul Sözleşmesinden devlet olarak çekilmemize ilişkin Cumhurbaşkanı kararının hukuken yok hükmünde olduğunu ilan etmek ve sözleşmenin yükümlülüklerini en kısa sürede yerine getirme olacaktır. Ayrıca 6284 sayılı yasa etkin bir şekilde uygulanacaktır. Evlenme yaşı her koşulda iki cins içinde 18 olarak belirlenecek çocuk evlilikleri çocuk hakları sözleşmesi uygun olarak izin verilmeyecek mahkeme hakkı ile izin hakkı tamamen yürürlükten kaldırılacaktır. Kadın istihdamını arttırmak amacıyla iş gücü piyasasında iş ve aile yaşamı dengesi sağlayacak şekilde kadınlar ve erkekler için eşit koşullar ve teşvikler içerek düzenlemeler yapılacaktır” dedi.

DEVA Partisi İl teşkilatı da parti binası önünden geçen kadınların bu anlamlı günlerini karanfil vererek kutladı.

Deva Partisi merkez ilçe kadın çalışmaları başkanı Nurgül Zorlu “kadın bu ülkenin geleceğini inşa eder” dedi.

Zorlu, “Unutmayalım ki kadın bu ülkenin geleceğini inşa eder. Kadına yapılan her türlü şiddet insan hakları ihlalidir. İnsan hakları ihlalinin olmadığı, kadın cinayetlerinin son bulduğu bir dünya istiyoruz” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal ise “sevgiyi temsil eden kadınlarımız sağlıklı ve huzurlu bir toplumun temel taşlardır” ifadelerini kullandı.

Kangal, “Sevgiyi, duyarlılığı temsil eden kadınlarımız sağlıklı ve huzurlu bir toplumun temel taşlarıdır. Fedakar ve emekçi kadınlarımızın sayesinde geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz. Onların gücü ve bu emekleri doğrultusunda hayatın her anlamında etkin bir rol oynamasını istiyoruz” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 17:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109