İzzetpaşa Camisi’nde Hazırlıklar Tamamlandı

24 Ocak depreminde hasar aldığı gerekçesiyle ibadete kapatılan tarihi İzzetpaşa Camisi, Cuma namazı ile birlikte ibadet açılacak.

İzzetpaşa Camisi’nde Hazırlıklar Tamamlandı

Geçtiğimiz yıl 24 Ocak’ta meydana gelen depremin ardından hasar alan ve bir yıla aşkındır kapalı kalan İzzetpaşa Camisi açılıyor.

Hasar raporu verilen Cami, yapılan tadilatların ardından Cuma namazı ile birlikte ibadete açılacak.

AYDIN: TARİHİ BİR CAMİ

Uzun bir aranın ardından ibadete açılacak olan camiyi gezen İl Müftüsü Selami Aydın, incelemelerde bulundu. Aydın, “Belediyemiz tarafından camimizin halıları yıkandı. Diğer temizliğine bakıyoruz bizde. Gerçekten İzzetpaşa Camisi tarihi bir cami. Elazığ’ın merkezi bir camisi, can damarı diyebileceğimiz merkezi konumda. Senelerce burada hizmet etmiş. Malumunuz Elazığlılar’da bilir; burası Erzincan’ın zamanın valisi Hacı Ahmet İzzetpaşa tarafından 1866 yılında yaptırılıyor” ifadelerini kullandı.

AYDIN: ELAZIĞ’IMIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN

İl Müftüsü Aydın, “Cuma günü Cuma namazını burada kılacağız. Tabi salgın bir hastalık var her tarafta. Bu salgın hastalık münasebetiyle biz vatandaşlarımızdan çok dikkatli olmalarını istiyoruz. Tabi tarihi camide de namaz kılmak, burada ibadet etmek insana ayrı bir duygu veriyor. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah Elazığ’ımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Levent SERİNKAYA
Levent SERİNKAYA - 2 ay Önce

bu mübarek cami hangi nedenle kapatıldı hangi nedenle ibadete açıldı? sadece temizlik yapılarak açıldıysa camiyi kapatanlar indAllahta sorumludurlar.

ufuk tepe
ufuk tepe - 2 ay Önce

camiye önce ağır hasar sonra orta hasar en sonunda hafif hasar verildi boyle bir uygulama dünyanın hiçbiryerinde yok.

Reiz
Reiz - 2 ay Önce

O zaman şimdiye kadar niye kapalıydı bu nasıl yonetim kuyumcular açık cami kapalı...

Cami hasarı
Cami hasarı - 2 ay Önce

Cami hasarından dolayı kullanılmıyordu ama altındaki esnaflar açıktı ve kullanılıyordu. Böyle bir tersliği dünyanın başka yerinde göremezsiniz. Son olarak camii de açıldı. Sonra yaşanacak bir depremde olayın ne olduğu ortaya çıkar.

misafir
misafir - 2 ay Önce

yazıklar olsun

milli
milli - 2 ay Önce

kuyumcular yıkılmasını engelledi

SIRADAKİ HABER

banner103