İzzetpaşa Öğrenci Yurdu, Karantina Yurdu Oldu

Evde izolasyonda olması gerekirken yapılan denetimler sonucunda konutlarını terk eden ve izolasyon kararına aykırı hareket eden kişiler Elazığ’da İzzetpaşa Öğrenci Yurduna sevk edilerek zorunlu izolasyona tabi tutulacak.

İzzetpaşa Öğrenci Yurdu, Karantina Yurdu Oldu

Elazığ İl Hıfzıssıhha Meclisinin almış olduğu kararlar doğrultusunda izolasyonda olması gereken ancak dışarıya çıkarak halk sağlığını tehlikeye atan kişiler öğrenci yurtlarına yerleştirilecek. Burada yapılacak olan tüm masraflar da kişilerden tahsis edilecek.

Elazığ’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İzzetpaşa Öğrenci Yurdu Karantina yurdu olarak belirlendi.

“İZZETPAŞA ÖĞRENCİ YURDUMUZ BELİRLENMİŞTİR”

İl Müdürü Abdulsamet Eren; “24 Ocak depreminde İl Müdürlüğümüz çatısı altındaki tesisler depremden etkilenen vatandaşlarımız için sıcak bir yuva olurken Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdumuz da AFAD, UMKE, AKUT çevre illerden gelen Polis, Kamu Çalışanlarımız ve Psiko-Sosyal ekiplerimiz için sosyal tesis görevi görmüştü, ayrıca Harput Öğrenci Yurdumuzda Cefakar Sağlık Çalışanlarımız ve Cezaevi Personelleri için karantina yurdu olarak belirlenmişti. Bugün de tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizin de başarıyla yürüttüğü çalışmalar doğrultusun da pozitif vakaların kontrolü ve temaslı sayısını azaltmak adına Keban Yolu 7. Km. Şahinkaya Kavşağı No: 1 adresinde yer alan İzzetpaşa Öğrenci Yurdumuz belirlenmiştir” dedi.

“KURALA UYMAYANLARDAN YURT ÜCRETİ TAHSİL EDİLECEK”

İl Müdürü Eren; “Evde izolasyonda olması gerekirken yapılan denetimler sonucunda konutlarını terk etmek başta olmak üzere değişik şekillerde izolasyon kararına aykırı hareket eden kişilere 3,150 TL idari para cezası uygulanacak olup, zorunlu karantina yurduna alınan vakaların karantina süresi tamamlandırılıp, kaldığı süre zarfında masraflar kendisinden tahsil edilecektir. Umuyoruz ki vatandaşlarımızın Maske-Mesafe-Tedbir kurallarına uyarak hem sağlık açısında hem de maddi açıdan zarara uğramamalarıdır. Karantina kurallarına uyalım, kendi sağlınız ve temaslı olduğunuz vatandaşlarımızı riske atmamak adına Karantina da evde kalalım, bol bol kitap okuyalım ve kendinizi fazla yormayacak şekilde egzersizler yaparak sağlığımızı koruyalım” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109