Japon Heyet: Elazığ Bizi Geçti

Elazığ Belediyesi altyapı yenileme çalışmaları için İlbank ve JİCA arasında yürütülen finansman çalışmaları doğrultusunda Elazığ’a gelen Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasuhi “Elazığ depreme müdahalede bizi de geçti. Bizden daha hızlı, etkin ve koordineli müdahale etti” dedi.

Japon Heyet: Elazığ Bizi Geçti

Elazığ Belediyesi altyapı yenileme çalışmaları için İlbank ve JİCA arasında yürütülen finansman çalışmaları doğrultusunda Elazığ’a gelen ve deprem ve sonrasında yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunan JİCA Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasuhi’nin sözleri toplantının ana gündemi oldu.

Elazığ Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Özsoy ve JİCA (Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasuhi’nin katıldığı toplantıda ilimiz altyapı yenileme çalışmaları değerlendirildi.

“ELAZIĞ BİZİ GEÇTİ”

Toplantıda Elazığ’da depremle ilgili yapılan çalışmaları birinci ağızdan dinleme fırsatı bulan Takehiro Yasuhi yapılan düzenli, koordineli ve hızlı çalışmaların kendisini çok etkilediğini ifade ederek “Biz de Japonya olarak afetleri fazlaca yaşayan bir ülkeyiz, ilk günden itibaren deprem sonrası arama kurtarma faaliyetleri dahil bütün müdahaleleri ve yapılan hizmetleri yakından takip ettik. Şunu çok rahatlıkla söylüyorum, Elazığ depremi sonrası yapılan hızlı ve etkin müdahale, koordinasyon ve hizmet sunumundaki sistemli çalışma mükemmel bir şekilde işledi. Elazığ depreme müdahalede bizi de geçti. Bizden daha hızlı, etkin ve koordineli müdahale etti. Deprem sonrasında yapılan çalışmalarda önemli olan hususlardan birisi de hasar tespit çalışmaları ve bilgilendirmelerinin sağlıklı yapılmasıdır. Elazığ bu konuda da örnek bir uygulama yapmış, okulları, kamu altyapılarını, teknolojiyi iyi kullanıp kamu görevlileri, öğretmenler, gönüllüler ve sivil toplumu iyi mobilize etmiş ve son derece başarılı bir uygulama ortaya koymuştur. Bence bu afet durumlarında bundan sonraki süreçte herkese örnek olacak model bir uygulamadır” ifadelerinde bulundu.

Geçmiş olsun temennilerini ileten heyet depremden etkilenen mahalleleri gezdikten sonra Elazığ'dan ayrıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Bu yaptığınız yalan haber ile insanları kandırmaktan hiç ar etmiyormusunuz ?

Barıs
Barıs - 1 yıl Önce

Yalanınızı s...... yim

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

müdahalede sizi geçmiş olabilir ama deprem sonrasındaki skandallar ve içler acısı durumla afrika ülkelerini bile aratır haldeyiz ne yazık ki.

Tkyo
Tkyo - 1 yıl Önce

Peki o japonlar bu binaların hali nedir demedi mi bu binaların denetimini ruhsatini düzenleyen denetleyen kurum ve yöneticilere bi şey demedi mi geldiğimiz nokta burası

Davut
Davut - 1 yıl Önce

Japonya da 7.8 şiddetinde depremde bina yıkılmıyor. Deprem olurken adamlar Gökdelenlerin bilmem kaçıncı katında kitap okumaya devam ediyor. Bina mı yıkılıyormuş ki Elazığ geçsin onları , memleket toptan saf zannediliyor herhalde

Emre
Emre - 1 yıl Önce

Nailbey mahallesinide gezdirseydiniz japonlara ondan sonra karar versinlerdi

Hahahhaa
Hahahhaa - 1 yıl Önce

Japonyanın desteğiyle elazığa alt yapı mı yapılıyor? Yoksa elazığın desteğiyle japonyaya mı alt yapı yapılıyor? Bu habere göre 2.si oluyor gibi.

Harakiri mavrakiri
Harakiri mavrakiri - 1 yıl Önce

Japon "deprem uzmanı" gelmiş El-aziz e. Ya bj insanlarımızın zekası çok mu az sanıyorlar anlamıyorum. Japonyada depremde birşey olmuyor ki yahu. İçişleri bakanı olacak kişinin ismi ALLAHIMIZIN levh-i Kaleminde yazıyor. El-aziz. Mubarek belde sahip çık maddi manevi değerlerine. Geçmişlerimize Allahım tekrar rahmet merhamet eylesin Recebi Şerif hürmetine


SIRADAKİ HABER

banner103