Kabine Pazartesi Günü Toplanıyor! Masada Hangi Başlıklar Var?

Kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde yarın toplanacak. Gözler kabine toplantısından çıkacak kararlara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına çevrildi. Masada asgari ücret zammı ve ekonomik gelişmelerin yanı sıra kurban bayramı tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı gündemde.

Kabine Pazartesi Günü Toplanıyor! Masada Hangi Başlıklar Var?

Gözlerin çevrildiği haziran ayı son kabine toplantısının en önemli başlıklarından biri asgari ücret zammı ve Kurban Bayramı tatili olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların beklentileri değerlendirerek alacağı karar sonrası bayram tatili ve asgari ücret zammı sorusu cevabını bulacak.

Kurban Bayramı'nın normal şartlarda 4 gün olarak idrak edilmesine karşın Arefe gününün 8 Temmuz'a denk gelmesi ve bayramın son günü ile yine resmi tatil olan 15 Temmuz arasında sadece 2 günün olması gözleri 9 günlük tatil ihtimaline çevirdi.

13 ve 14 Temmuz tarihlerinde memurların idari izinli olmasına yönelik bir karar çıkarsa bayram izni 9 güne çıkarılmış olacak.

Asgari ücrette artışın gündeme gelmesi üzerine Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun tarafları olan işçi, işveren ve hükûmet temsilcileri arasında görüşmeler yoğunlaşırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in ilk kabine toplantısında asgari ücret konusunda bir sunum yapması bekleniyor.

Kurban Bayramı tatili ve asgari ücret zammı başta olmak üzere kabine toplantısında alınacak kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı sonrasında kamuoyu ile paylaşacak.

Gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı Haziran ayının son kabine toplantısı olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109