Kadın Çiftçiler Bilgilendirildi

Akçakiraz Beldesinde kadın çiftçilere yönelik “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği” toplantısı düzenlendi.

Kadın Çiftçiler Bilgilendirildi

Elazığ Tarım ve Orman Müdürü İl Müdürü Turan Karahan Akçakiraz beldesinde Kadın Çiftçilerle bir araya geldi.

Akçakiraz Kadın Yaşam Merkezinde, Akçakiraz Belediye başkanı Sabahattin Kaya Elazığ Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan ve Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Haydar Aktar'ın katılımıyla beldedeki kadın çiftçilere sözleşmeli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriciliği ile ilgili toplantı yapıldı.

KARAHAN: TARIMSAL DESTEKLERİ ANLATMAK İÇİN BİR ARADAYIZ

İl Tarım ve Orman Müdürü Karahan, “; Akçakiraz Belediye Başkanı, kadınların el emeği göz nuru ürünlerini pazarlayabilmeleri, yeteneklerini geliştirebilmeleri ve sosyal aktivitelerde bulunabilmeleri için kadın yaşam merkezi açtı. Bizler de Tarım ve Orman Bakanlığının sunmuş olduğu projelerden sizleri haberdar ederek, yaşam merkezinin verimliliğini artırarak, sizlerin aile ekonomisine katkıda bulunmalarını istiyoruz.Bu gün, günümüzde oldukça yaygın kullanılan Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ve bunların işlenmesine yönelik verilen tarımsal destekleri anlatmak için bir aradayız. Akçakiraz Beldesinde bulunan tarım arazilerini siz değerli kadın üreticilerimiz vasıtası ile alternatif bitkilerin ekimini yaparak değerlendirmeyi düşünüyoruz" dedi.

KAYA: TARIMDA GİRİŞİMCİLİK KAPASİTELERİNİ ARTIRMAYI

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya ise, “uygulanacak projeler sayesinde kadınların mesleki beceri kazanmasını sağlayarak,  tarımda girişimcilik kapasitelerini artırmayı amaçlıyoruz” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7